Japonská SoftBank utratí v USA obří sumu. Investice vytvoří 100 tisíc pracovních míst, uvedl Trump

Japonský technologický konglomerát SoftBank během příštích čtyř let ve Spojených státech investuje 100 miliard dolarů (zhruba 2,4 bilionu korun), uvedl zvolený americký prezident Donald Trump společně se šéfem podniku Masajošim Sonem. Investice společnosti SoftBank podle Trumpa vytvoří 100 tisíc pracovních míst zaměřených na umělou inteligenci (AI) a související infrastrukturu, napsala agentura Reuters.
Trump investici označil za důkaz „monumentální důvěry v budoucnost Ameriky“. Son uvedl, že jeho důvěra v ekonomiku USA se díky Trumpově vítězství v prezidentských volbách výrazně zvýšila. Podle agentury Reuters Japonec rovněž vyjádřil naději, že Trump „přinese světu mír“.
Společnost SoftBank se zabývá investicemi do technologického průmyslu. Firma mimo jiné kontroluje většinový podíl v britské čipové společnosti Arm a vlastní podíly v řadě dalších technologických podniků, například v čínském internetovém prodejci Alibaba.
Podobné oznámení o investicích společnosti SoftBank v USA přišlo již po Trumpově vítězství v prezidentských volbách v roce 2016. Tehdy Son slíbil, že SoftBank v USA investuje 50 miliard dolarů a vytvoří 50 tisíc pracovních míst. Uvedenou částku firma v USA skutečně investovala, není však jasné, zda vznikl rovněž slíbený počet pracovních míst, napsala agentura Reuters.
Německý kancléř Olaf Scholz podle očekávání nedostal při hlasování ve Spolkovém sněmu důvěru. Z celkem 717 přítomných poslanců mu ji vyjádřilo jen 207, 394 hlasovalo proti kancléři a 116 se hlasování zdrželo. Scholz následně navrhl prezidentovi Frankovi-Walterovi Steinmeierovi, aby sněm rozpustil a určil termín předčasných parlamentních voleb. Podle dřívější dohody několika stran by se měly konat 23. února.
Německo čekají předčasné volby. Scholz důvěru nedostal
Politika
Důvěra Čechů v prezidenta mírně klesla, věří mu těsně nadpoloviční většina občanů. Důvěra ve vládu a Sněmovnu stagnuje na necelé čtvrtině dotázaných, vyplývá z dnes zveřejněných výsledků podzimního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM). Nejvyšší důvěře občanů se nadále těší starostové a obecní zastupitelstva.
Fialově vládě nedůvěřují tři čtvrtiny Čechů, ukázal průzkum
Politika
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.