Je to vůbec číslo? Rusové napálili Googlu pokutu za dva sextiliony rublů
Americká společnost Google dostala v Rusku pokutu více než dva sextiliony rublů, což je číslo, kdy po dvojce následuje 36 nul. V korunách pokuta činí 480 kvintiliard, tedy 480 a za tím 33 nul. Důvodem je, že firma ze své platformy YouTube odstranila státní a provládní účty. Informovaly o tom ruské agentury.
Pokuta je mnohem vyšší, než hrubý domácí produkt (HDP) celého světa. Mezinárodní měnový fond (MMF) jej odhaduje na 110 bilionů dolarů, tedy zhruba 2,6 biliardy korun. Společnost Alphabet, která je mateřskou firmou Googlu, má v současnosti hodnotu 2,16 bilionu dolarů (50,4 bilionu korun).
Právník Ivan Morozov agentuře TASS řekl, že pokud nebude pokuta zaplacena do devíti měsíců, každý další den se zdvojnásobí. Počet dní není omezen. Google se může vrátit na ruský trh pouze v případě, že rozhodnutí soudu splní.
Podle ruské agentury RBK New částka narostla proto, že Google neobnovil účty na YouTube, které patří 17 ruským televizním kanálům. Případ byl původně podán soukromě v roce 2020, když byly zablokovány účty televizních kanálů Cargrad a RIA FAN kvůli americkým sankčním zákonům. Pak se vyostřil na začátku války na Ukrajině, kdy platforma YouTube zablokovala účty, které patřily stanicím jako Sputnik a RT. Do věci se pak zapojily ruské úřady.
Německý průmyslový koncern Siemens koupí za 10,6 miliardy dolarů (zhruba 248 miliard korun) americkou firmu Altair Engineering. Upevní si tak podnikání na rychle rostoucím trhu s průmyslovým softwarem a umělé inteligence. Siemens posílí v oblasti AI. Za 248 miliard koupí americký Altair
Zprávy z firem
Evropská unie sleduje blížící se americké prezidentské volby s obavami. Největší strach má Brusel z toho, co by případné vítězství Donalda Trumpa mohlo znamenat pro pomoc Ukrajině. EU se děsí Trumpova vítězství. Především kvůli pomoci Ukrajině
Politika
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.