Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Komplikace pro Křetínského? Při prodeji části francouzské firmy Atos mělo dojít ke korupci

Francouzská technologická společnost Atos
Profimedia
 ČTK

Minoritní akcionář francouzské skupiny Atos podal trestní oznámení ohledně korupce při prodeji části této technologické firmy společnosti EP Equity Investment českého miliardáře Daniela Křetínského, uvádí agentura AFP s odkazem na svůj zdroj.

Deník Les Echos napsal, že Národní finanční prokuratura v pátek potvrdila, že oznámení od fondu Alix AM obdržela a jeho obsah prozkoumává.

Podle zdroje agentury AFP fond Alix AM tvrdí, že při domlouvání transakce docházelo k aktivní a pasivní korupci. Z dostupných informací není jasné, zda fond v souvislosti s korupcí označil někoho konkrétního. Podle serveru Mediapart si fond Alix AM, který je minoritním akcionářem, stěžoval vedení skupiny, že prodej doprovází neprůhledné jednání. Fond se také pozastavoval nad tím, zda je vhodné část skupiny skutečně prodat.

Český miliardář Daniel Křetínský

Rozšíření mediálního impéria? Křetínský vstoupil do hry o britské vydavatelství Telegraph

Český miliardář Daniel Křetínský vstoupil do aukce, ve které má zájem investovat v britském vydavatelství Telegraph Media Group, uvedl to server Financial Times. Kromě něj mají o koupi zájem i další subjekty, včetně mediálního domu DMGT, vydávající bulvární deník Daily Mail, uvedli lidé blízcí procesu.

Přečíst článek

Na začátku srpna vedení skupiny Atos oznámilo, že dojednává s firmou EP Equity Investment ze skupiny Křetínského prodej své divize Tech Foundations. Cílem je podle vedení posílit kapitál skupiny a snížit zadlužení zbývající části skupiny, která se přejmenuje na Eviden.

Návrh prodeje divize Tech Foundations však vyvolal nevoli mezi některými menšinovými akcionáři skupiny Atos i mezi francouzskými politiky. Například skupina poslanců a senátorů z opoziční strany Republikáni kritizovala odprodej strategického podniku do zahraničních rukou.

Správní rada skupiny Atos však v pátek kritiky odmítla v tiskovém prohlášení a označily výtky za nepodložené. Tyto kritiky podle vedení Atosu skupinu poškozují. Správní rada také připomněla, že konečný návrh na prodej divize Tech Foundations budou schvalovat akcionáři.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme