Ethereum je na historickém maximu. Poroste dál, míní experti

Po bitcoinu druhá největší kryptoměna ethereum dnes vystoupala nad 4400 dolarů (téměř 100 tisíc korun) a překonala tak předchozí rekord 4380 dolarů z 12. května. Přispěla k tomu technická aktualizace sítě ethereum.
Ethereum od svého zářijového minima vzrostlo o 60 procent. Na specializovaném serveru CoinDesk se obchodovalo za 4303 dolarů, připisovalo si tak 6,9 procenta. Nejvýše za uvedené časové období vystoupalo na 4402 dolarů.
Šéf výzkumu investiční společnosti Pepperstone v Melbourne Chris Weston má za to, že během obchodování v Evropě a v Americe by mohlo ethereum ještě posílit. Konstatoval dále, že investory k nákupu často přivedou právě technologické aktualizace.
Nevěřte tomu, že elektronická identita vám nemůže způsobit problémy. Stát totiž zřídí datovou schránku automaticky, píše v komentáři pro newstream.cz šéf Expobank CZ a bývalý člen bankovní rady ČNB Lubomír Lízal.
Bankéř Lubomír Lízal: Past elektronické identity, o níž se moc nemluví
Money
O 2300 procent posílila za několik dní kryproměna squid, která těží z popularity jihokorejského seriálu Hra na oliheň (v originále Squid Game) z produkce americké internetové televize Netflix. Squid patří do kategorie kryptoměn, které si lidé kupují, aby mohli hrát online hry. Hraním si mohou vydělat další mince. Ty lze v reálném světě převádět na peníze nebo na jiné kryptoměny. Squid se v úterý obchodoval za jeden cent, zatímco dnes vystoupal na 2,34 dolaru.
Seriál Hra na oliheň, v němž skupina lidí s finančními problémy hraje o přežití v dětské hře, se stal světovým hitem. Online hra inspirovaná seriálem má odstartovat v listopadu.
Před dvěma lety Apple pohrozil provozovateli nejrozšířenější sociální síti světa Facebook a Instagramu, že stáhne jejich aplikace ze svého obchodu. Důvodem byly obavy, že se sítě staly nástrojem pro obchodování s lidmi a jejich vykořisťování na Blízkém východě. Facebook sice slíbil, že zakročí, nyní ale přiznal, že jeho snaha zabránit této nekalé činnosti není dostatečná. Uvedla to agentura AP s odkazem na interní dokumenty Facebooku označované jako Facebook Papers. V nabídce Applu ale sítě zůstaly.
Další rána pro Zuckerberga. Na Blízkém východě se přes Facebook prodávají lidé
Money
Minulý týden dosáhl rekordní výše bitcoin, přiblížil se hranici 67 tisíc dolarů. Minulé úterý se ve Spojených státech začalo obchodovat s prvním fondem ETF, který se zaměřuje na futures na bitcoiny. Investoři očekávají, že cena této kryptoměny se bude nadále zvyšovat a že bitcoin se dočká obecného přijetí. Na kryptoburze CoinDesk se obchodoval za 60 925 dolarů.
Prudký růst zakouší nová kryptoměna šiba-inu, která si tento týden připsala 160 procent. Je osmou největší kryptoměnou světa. Podle DPA reaguje na internetovou petici, v níž především mladí investoři vyzývají americkou obchodní platformu Robinhood, aby začala šiba-inu nabízet. K popularitě kryptoměn šiba-inu a dogecoin přispívá mimo jiné šéf automobilky Tesla Elon Musk, který se ke kryptoměnám často vyjadřuje na Twitteru.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.