Reklama

Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

Na světě je jen šest bitcoinových miliardářů. Nejznámější kryptoměnu drží až polovina mladých Američanů

Kryptoměny využívá po celém světě kolem 425 milionů lidí
iStock
Michal Nosek
nos

Kryptoměny využívá po celém světě zhruba 425 milionů lidí. Přes 88 tisíc jich má v kryptoměnách majetek v hodnotě nejméně jednoho milionu dolarů (zhruba 22,5 milionu korun) a 22 lidí v hodnotě nejméně jedné miliardy dolarů. Vyplývá to z údajů poradenské společnosti Henley & Partners.

Reklama

Aktuální zpráva firmy Henley & Partners uvádí, že 88 200 lidí má kryptoaktiva v hodnotě alespoň jednoho milionu dolarů, jedná se tak o méně než procento celkových držitelů kryptoměn. Mnohem méně lidí má kryptoměny v hodnotě přes sto milionů dolarů. Takových investorů je pouze 182. A 22 lidí vlastní kryptoměny v hodnotě nejméně miliardy dolarů. Pro srovnání, celková hodnota kryptotrhu v době sepsání zprávy činila 1,18 bilionu dolarů. 

Nejznámější kryptoměnu bitcoin podle těchto údajů využívá po celém světě kolem 210 milionů lidí. Majetek v hodnotě nejméně jednoho milionu dolarů má v bitcoinech více než 40 tisíc lidí, bitcoinových miliardářů je však pouze šest.

Kryptoměny už sice nezažívají podobný boom jako v době své vrcholné popularity, zůstávají však velmi rozšířenou investicí, píše server CNBC. Podle zprávy institutu CFA a nadace FINRA investovala do kryptoměn více než polovina Američanů ve věku od 18 do 25 let. Studie výzkumného centra PEW nicméně ukázala, že většina (75 procent)  Američanů není přesvědčena o bezpečnosti kryptoměn. Pětačtyřicet procent dotázaných zároveň uvedlo, že jejich investice nedopadly tak dobře, jak si představovali a pouze u patnácti procent naopak překonaly očekávání.    

Investice do kryptoměn se podle CNBC staly velmi populárními zejména v době pandemie covidu-19. Ekonomové a investiční poradci nicméně nabádají k opatrnosti, protože kryptoměny jsou považovány za velmi nestálou investici, která může rychle ztratit hodnotu.

Reklama

Eva Hlavsová (Fondee): Mladým jsme vzali jistotu důstojného důchodu, naučme je alespoň investovat

Všichni asi trochu tušíme, že Češi na tom stále nejsou s finanční gramotností moc dobře. Odborníci i média bijí na poplach už řadu let, přesto školství ani rodiče zatím nebyli schopni jednat. Důkazem, že bylo potřeba něco dělat už dávno, je bezradnost Čechů v době rekordní inflace, která je jen za loňský rok připravila o více než 15 procent úspor. Jen málokdo z nich věděl, kam peníze uložit, aby o ně nepřišel, natož aby je zhodnotil. Obávám se, že pokud mladou generaci nenaučíme smysluplně spořit a investovat, tak na to ve stáří doplatí.

Přečíst článek

Dělnice obsluhuje řezačku ve výrobní hale společnosti Strojírna Litvínov, 20. ledna 2023.

Český průmysl klesl. Nedařilo se ani stavební výrobě, uvedli statistici

Český průmysl klesá. V červenci to bylo meziročně o 2,8 procenta. Výrazný podíl na celkovém poklesu měla výroba a rozvod elektřiny a plynu, uvedl to Český statistický úřad, který zároveň ukázal i výsledky české stavební výroby a zahraničního obchodu. Ani tyto hodnoty však nevykázaly pozitivní hodnoty.

Přečíst článek

PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.

Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.

Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly. 

Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.

O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.

Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.

Reklama

Související

Trump chce z USA udělat krypto velmoc, bitcoin zamíří k metě sta tisíc dolarů

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme