Libor Vošický je novým předsedou Asociace českých stavebních spořitelen

Prezidium Asociace českých stavebních spořitelen zvolilo novým předsedou Libora Vošického, předsedu představenstva Stavební spořitelny České spořitelny.
V Asociaci českých stavebních spořitelen zastával Vošický od roku 2020 funkci prvního místopředsedy. Nyní se ujímá jejího předsednictví, na pozici střídá Pavla Jiráka. Funkci 1. místopředsedy pak bude nově vykonávat Michael Pupala, předseda představenstva a generální ředitel Modré pyramidy.
„Zvolení do funkce předsedy AČSS si velice vážím a věřím, že naše profesní organizace bude i nadále silným partnerem pro potřebný dialog mezi státem a stavebními spořitelnami, který ještě více přispěje k rozvoji stavebního spoření a financování lepšího a dostupnějšího bydlení pro širokou veřejnost,“ uvedl Vošický, který prakticky celou kariéru strávil v bankovním sektoru. Nejprve působil v Commerzbank a Citibank.
Do České spořitelny nastoupil v roce 2006. Zde prošel několika manažerskými pozicemi v oblasti finančních trhů a do roku 2018 stál v čele útvaru Finanční trhy a Finanční instituce. Předsedou představenstva Stavební spořitelny České spořitelny je od roku 2019.
Svoji kancelář založil Jaroslav Havel před dvaceti lety, vybudoval z ní největší právní firmu ve střední Evropě. Zastupuje největší klienty v Česku a na Slovensku, velké korporace, miliardáře, veřejný sektor. Podílí se na tvorbě legislativy. Jak sám říká, baví ho složité koncepty, které umí řešit. Jak se staví kancelář s cílem být nejúspěšnější?
Advokacie přináší velkou míru svobody, říká právník miliardářů Havel
Leaders
Průměrná sazba hypoték v ČR stoupla v listopadu na 3,75 procenta, a to z říjnové hodnoty 3,1 procenta. Jedná se o nejvýraznější meziměsíční zdražení hypoték v historii, jak vyplývá ze statistik společnosti Golem Finance. Na běžné hypotéce, kterou si lidé vezmou nyní, tak zaplatí nejčastěji o dva až tři tisíce korun měsíčně více, než pokud by si ji vzali před rokem. Loni v listopadu totiž průměrná sazba hypoték činila 1,97 procenta.
Lidem se vyplatí s hypotékou počkat do roku 2024. Budou levnější
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.