Londýnskou City čeká návrat bankéřů z home office | Newstream

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Londýnská City opět ožije. Covid necovid, banky vábí lidi zpět do kanceláří

Takhle to při slunečných dnech vypadalo v poledne před Lloyds bank v londýnské City. Ještě v čase před pandemií.
iStock
Veronika Kudrnová
vku

Finančním domům Barclays, Deutsche Bank, Goldman Sachs a Citigroup i Lloyds už došla s covidem trpělivost. Povolávají své lidi zpět do kanceláří, píše Bloomberg. Londýnská City tak se tak zaplní bankéři v rouškách.

Londýnskou City od příštího týdne patrně čeká návrat bankéřů, kteří pracovali z domova, napsala dnes agentura Bloomberg. Od pondělí se do kanceláří mohou vracet zaměstnanci společnosti Barclays. Banka se vrací k hybridnímu modelu práce, tedy zčásti z domova a zčásti z kanceláře. Týden nato, tedy 31. ledna, se k nim v kancelářích připojí bankéři konkurenční Deutsche Bank. Zpět své lidi povolávají například i Goldman Sachs a Citigroup.

Také Deutsche Bank se vrací k hybridnímu modelu práce. Většina zaměstnanců bude mít možnost pracovat z domova několik dní v týdnu.

Zatímco klíčoví pracovníci včetně některých obchodníků nikdy neopustili kancelář, mnoho zaměstnanců Barclays a Deutsche Bank pracuje na dálku od prosince, kdy k tomu kvůli koronavirové variantě omikron vyzvala britská vláda. Výzvu vláda zrušila ve středu a od 27. ledna nebudou muset lidé mít v obchodech a ve veřejné dopravě zakryté ani dýchací cesty.

ilustrační foto

Brexit vrhá na budoucnost Anglie temný stín, píší média

Dlouhé fronty před čerpacími stanicemi. Rvačky panikařících řidičů, jimž před očima docházejí zásoby benzínu. Vojáci rozmístění po celé zemi, aby pomáhali při distribuci pohonných hmot. A na pozadí pokračující pandemie nemoci covid-19, potraviny hnijící na polích a rodiny propadající se do bídy. Tohle je Británie v roce 2021, uvedl server The New York Times.

Přečíst článek

Banka HSBC v pátek svým zaměstnancům v Anglii oznámila, že se mohou vrátit do práce. Od 27. ledna nebudou muset sice nosit roušky, ale společnost je vyzývá, aby je nosili ve výtazích a při pohybu po budovách.

Do kanceláře se mohou vrátit i zaměstnanci Lloyds v Anglii. Jejich kolegové ze Severního Irska, Skotska a Walesu budou nadále pracovat z domova, pokud tak již činí. Skotsko, Wales a Severní Irsko si stanovují vlastní opatření nezávisle na ústřední vládě v Londýně, která určuje pravidla pro boj s šířením koronaviru pouze pro Anglii.

Británií zmítá jedna krize za druhou

Johnson přilévá do ohně. K inflaci a pádícím cenám energií Britům ještě zvýší daně. Ustojí to?

Ostrovní království se pustilo do experimentu, který se nemusí vyplatit. K mixu pokračující covidové pandemie, rostoucích cen energií a zrychlující inflaci přilévá tamní vláda olej do ohně v podobě zvýšení daní. 

Přečíst článek

finanční centrum Charlottte

V Charlotte je nejrychleji rostoucí finanční centrum v USA

New York a jeho Wall Street zná každý. O druhém největším finančním centru Spojených států ale slyšel málokdo. Charlotte přitom roste rychleji než zbytek Spojených států.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Nejlepší spořicí účty bez podmínek začínají v dubnu už jen trojkou

Přečíst článek
Čechy láká vlastní bydlení i cestování, banky musí držet krok s jejich požadavky

Čechy láká vlastní bydlení i cestování, banky musí držet krok s jejich požadavky

Přečíst článek
Doporučujeme