Lukáš Kovanda: Úmrtí bubeníka Wattse ohrožuje výdělečnost turné Stounů

Úmrtí Charlieho Wattse, bubeníka The Rolling Stones má i svoji ekonomickou dimenzi.
The Rolling Stones přišli o svého budeníka. Jeho smrt je smutnou událostí nejen z hlediska kulturního, šoubyznysového nebo společenského. Má i ekonomický rozměr.
Stouni jako jediní mezi všemi hudebními bandy nebo umělci mají na svém kontě hned dvě turné, která se umísťují v první světové desítce těch dějinně vůbec nejvýdělečnějších.
Bez Wattse, který byl členem kapely nepřetržitě od roku 1963, však už tento „strojek na peníze“ pochopitelně nikdy nebude jako dříve. Do jisté míry je tím alespoň částečně ohrožena výdělečnost probíhajícího turné „No Filter“, ale také případných turné budoucích.
Dobře namazaný strojek na peníze
Watts byl po Micku Jaggerovi a Keithu Richardsovi třetím nejdéle „sloužícím“ hudebníkem kapely. V porovnání s Richardsem, a zejména pochopitelně Jaggerem byl méně nápadným. Povšechný pozorovatel si tak změny rázu vystupování The Rolling Stones v novém složení tedy nemusí prakticky vůbec povšimnout. To signalizuje, že nepříznivý dopad na výdělečnost dalších koncertů skupiny by měl být opravdu jen částečný a omezený.
Navíc v prvních vystoupeních po Wattsově úmrtí, která by měla v rámci běžícího turné začít už letos v září, lze předpokládat zvýšený zájem veřejnosti právě z důvodu Wattsova úmrtí, mediální pozornosti, jaká se mu dostává, a snahy fanoušků i širší veřejnosti vyjádřit návštěvou koncertu soustrast.
Nejlépe vydělávající turné historie
- U2, 360 Degrees Tour, 2009 až 2011, 20,4 miliardy korun
- Ed Sheeran, Divide Tour, 2017 až 2019, 19,0 miliardy korun
- Rolling Stones, A Bigger Bang Tour, 17,0 miliardy korun
- Guns N’ Roses, Not In This Lifetime… Tour, 2016 až 2019, 14,6 miliardy korun
- Coldplay, A Head Full of Dreams Tour, 2016 až 2017, 13,1 miliardy korun
- Roger Waters, The Wall Live Tour, 2010 až 2013, 12,6 miliardy korun
- AD/DC, Black Ice Tour, 2008 až 2010, 12,2 miliardy korun
- Madonna, Sticky & Sweet Tour, 2008 až 2009, 11,1 miliardy korun
- Metallica, WorldWired Tour, 2016 až dosud, 10,6 miliardy korun
- Rolling Stones, No Filter Tour, 2017 až dosud, 10,1 miliardy korun
Zdroj: Yahoo Finance
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.