Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Mastercard a Nexo vydají společně první platební kartu krytou kryptoměnami

ilustrační foto
ČTK
 ČTK

Švýcarská kryptoměnová společnost Nexo a americký vydavatel platebních karet Mastercard se spojily a vydávají společnou platební kartu. Jako první na světě bude kryta kryptoměnami. Společnost Nexo to uvedla na svém webu. Firmy reagují na rostoucí rozšířenost a oblibu digitálních aktiv, napsala agentura Reuters.

Kreditní karta bude prozatím k dispozici na vybraných evropských trzích. Kartu bude možné používat u 92 milionů obchodníků po celém světě, kteří přijímají Mastercard.

Karta je propojena s úvěrem poskytovaným společností Nexo, který má nulovou úrokovou sazbu. Svým držitelům umožní utratit až 90 procent hodnoty jejich kryptoměnových aktiv v běžné měně, aniž by své bitcoiny nebo jiné kryptoměny museli prodávat.

Bitcoin, ilustrační foto

Část Hondurasu přijala bitcoin jako legální platidlo. Chystá i kryptoměnové dluhopisy

Obchodní zóna Honduras Prospera vznikla před dvěma lety, aby přilákala investory. Nyní umožní platby v bitcoinech a dalších kryptoměnách.

Přečíst článek

Karta nevyžaduje žádné minimální splátky, měsíční poplatky ani poplatky za nečinnost. Neexistují žádné směnné poplatky až do výše 20 tisíc0 eur (489 tisíc korun) měsíčně," uvedla Nexo.

„Tento jedinečný produkt umožní milionům lidí… okamžitě utrácet, aniž by se museli vzdát potenciálu svých kryptoměn, a tak nabízí bezprecedentní každodenní užitek pro vznikající třídu aktiv,“ řekl spoluzakladatel a jeden z řídících partnerů Nexo Antoni Trenchev.

Za dogecoiny prý bude možné kupovat doplňky k Tesle, prohlásil její šéf Elon Musk.

Krypto v době války: Na Ukrajině kupují zbraně, v Rusku obcházejí sankce

Virtuální měny během válečného konfliktu na Ukrajině sehrávají důležitou roli. Klíčová je rychlost transakcí a flexibilita.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme