Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Melania Trumpová vydala po vzoru svého manžela vlastní kryptoměnu

Budoucí americká první dáma Melania Trumpová
ČTK
 ČTK

Budoucí americká první dáma Melania Trumpová vydala v předvečer manželovy inaugurace vlastní kryptoměnu. Jmenuje se Melania a po spuštění začala posilovat. Donald Trump se oficiálně stane 47. prezidentem Spojených států. Sám vydal vlastní kryptoměnu $Trump den před manželkou, její cena také roste. Informuje o tom zpravodajský server BBC.

„Oficiální meme Melanie je v provozu! Nyní si můžete koupit $MELANIA,“ napsala Trumpová v neděli na sociální síť X.

Na webových stránkách obou mincí $Trump a $Melania je uvedeno, že nejsou zamýšlené jako investiční aktivum. Kryptoměny obou manželů jsou takzvanými memecoiny, podobně jako dogecoin, který propagoval miliardář a šéf automobilky Tesla Elon Trump. Memecoiny jsou často vytvářeny spíše pro zábavu než jako seriózní investice. Tyto měny často získávají hodnotu jen díky komunitě a popularitě na sociálních sítích.

Podle internetových stránek CoinMarketCap má $Trump celkovou tržní hodnotu přibližně 12 miliard dolarů (294 miliard korun), zatímco hodnota $Melania se pohybuje kolem 1,7 miliardy dolarů. Trumpova měna s vyobrazením loňského atentátu na něj dnes při obchodování v Asii posílila o 73 procent na 46,06 dolaru.

Trump dříve označil kryptoměny za podvod, ale ve volební kampani se loni stal prvním prezidentským kandidátem, který přijímal digitální aktiva jako dary. Kryptoměnovou komunitu spuštění Trumpovy mince překvapilo. Investice do ní totiž odčerpávají likviditu z ostatních zavedených kryptoměn.

Donald Trump

Trump během víkendu pohádkově zbohatl. Na vlastní kryptoměně

Takhle se dělají peníze: Trumpova nová kryptoměna jej vystřelila mezi 25 nejbohatších lidí světa, ještě v pátek byl „až“ na 415. místě. Nastupující prezident ji spustil předevčírem, už v neděli ale tvořila až zhruba 90 procent jeho majetku.

Přečíst článek

Hraniční předávací stanice plynu v Lanžhotě na Břeclavsku

Evropský průmysl to bude mít dál těžké, levnější plyn dá výhody USA

Zemní plyn je v USA pětkrát levnější než v EU, která se v rostoucí míře musí spoléhat na jeho námořní dodej. Za Trumpa se nůžky dále rozevřou, deindustrializace EU tak ještě zesílí.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme