Mezi banky, které mají pojistku na ochranu osobních věcí, se nově přidává i Air Bank
Proti zneužití ztracené platební karty i ztrátě osobních věcí se mohou nově pojistit i klienti Air Bank, kteří dosud tuto možnost na rozdíl od zákazníků jiných tuzemských bank neměli. Novinku banka nabízí ve spolupráci s Maxima pojišťovnou a tvrdí, že má jedny z nejvyšších limitů u tohoto pojištění na trhu.
Nové komplexní pojištění ztráty platebních prostředků a osobních věcí přináší nyní na trh také Air Bank. Má pokrývat odcizení a ztrátu osobních i pracovních věcí klienta jako například jeho mobil, tablet, či notebook. Vztahuje se však i na zneužití odcizené nebo ztracené platební karty, ale také na ztrátu dokladů, klíčů od domu nebo automobilu. Pojištění se přitom vztahuje nejen na běžné osobní věci klienta, ale stejně tak by mělo krýt také ztráty jeho firemních věcí.
Pojistka pokryje i vyřizování ztracených dokladů
Novinka platí pro ztrátu a odcizení dokladů v Česku i v zahraničí. „V případě ztráty dokladů pojišťovna klientům navíc kromě nákladů na jejich znovu vystavení zaplatí ještě tisícikorunu jako náhradu za čas strávený vyřizováním na úřadech,“ upozorňuje Jana Pokorná z Air Bank. Pojištění platí podle ní po celém světě bez omezení.
Air Bank pojistku nabízí ve spolupráci s Maxima pojišťovnou s tím, že má u této pojistky nastaveny jedny z nejvyšších limitů na trhu. V případě zneužití odcizené nebo ztracené karty má pojišťovna vracet až 100 tisíc korun. To platí podle Pokorné pro platby potvrzené PINem, který mohl někdo spatřit například při placení v obchodě, ale i platby na internetu ověřené metodou 3D Secure. „U plateb, které nevyžadují potvrzení PINem nebo ověření metodou 3D Secure, pojištění kryje částky do výše 50 eur (1247 korun - pozn. red.). Tedy částky, za kterou by odpovídal klient a nebyla by bankou kompenzovaná. Opětovné pořízení odcizené elektroniky mladší pěti let pojišťovna proplatí až do výše 50 tisíc korun,“ shrnuje Pokorná.
Pojištění ztráty či odcizení přijde klienty na padesát korun měsíčně a dá se sjednat na pár kliknutí přímo v aplikaci mobilního bankovnictví My Air. Pojistka se týká ale jen konkrétního klienta. Pokud bude chtít klient pojištěním chránit osobní věci všech členů své domácnosti, musí si připlatit. Poplatek za pojistku ho v tomto případě vyjde na stokorunu měsíčně.
Zimní dovolené bývají obvykle kratší než ty letní, mohou se ale více prodražit. A platí to nejen pro týdenní zimní pobyty, ale i pro prodloužené víkendy na horách. Stačí zapomenout na pojistku anebo mít jen tu nejlevnější a cena za dovolenou se vyšplhá do astronomických částek. Ještě více to platí pro lyžařské výpravy do ciziny. V poslední době ale Češi prý ještě více podceňují pojištění při lyžování na českých horách. Přečtěte si, co je u pojistek na zimní cesty nejdůležitější a na co rozhodně nezapomenout i pro lyžařské zájezdy s cestovkou či na zimní tábory.I do Krkonoš. Češi při lyžování doma na pojistky zapomínají. Chyba!
Money
Multiměnové účty jsou zatím v nabídkách tuzemských bank docela vzácností. V současnosti je mají ve svém portfoliu jen dvě velké banky a třetí nabízí produkt jen tak na půl, který se tomu multiměnovému tak trochu blíží. Ostatní banky se k nabídce těchto typů účtů většinou ale vůbec nechystají. Uvažují o něm jen dvě další. Zjistili jsme, kde si multiměnový účet můžete v Česku vůbec sjednat a jaké jsou jeho výhody a nevýhody.Jak se vyhnout nevýhodným kurzům? Multiměnové účty umí platby i ve více jak 14 měnách
Money
Dlouhodobý investiční produkt, takzvaný DIP, se už pomalu začíná objevovat v nabídce tuzemských bank a investičních společností. Platí od 1. ledna 2024 a nyní se u ČNB zaregistrovalo už 15 jeho poskytovatelů. Zatím je mezi nimi ale jen jedna ze tří velkých bank, a to ČSOB. Pojďme si tedy shrnout, kde si DIP už nyní můžete pořídit a kdy s tím přijdou i další velké banky.Kde si už sjednáte DIP a kdy ho budou mít i další velké banky
Money
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.