Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Miliardář Lapčík se stal členem Burzy cenných papírů Praha

Radomír Lapčík, zakladatel a člen představenstva Trinity Bank a holdingu SAB Finance
SAB Finance
 ČTK

Novým členem Burzy cenných papírů Praha bude od 1. července společnost SAB o.c.p., licencovaný obchodník s cennými papíry se sídlem v Bratislavě a s pobočkou v České republice. Stane se tak 16. členem burzy s oprávněním k uzavírání burzovních obchodů.

„Jsem velmi rád, že spolupráce mezi burzou a holdingem SAB se dále vyvíjí. V lednu jsme přivítali společnost SAB Finance jako emitenta na burze a nyní další společnost z holdingu přijímáme jako člena. Pevně věřím, že nový člen burzy bude aktivní a přispěje k likviditě na tuzemském kapitálovém trhu,” uvedl generální ředitel pražské burzy Petr Koblic. SAB o.c.p. je současně od roku 2019 účastníkem Centrálního depozitáře cenných papírů Praha, prostřednictvím kterého bude obchody vypořádávat.

Zakladatel společností SAB o.c.p. i SAB Finance Radomír Lapčík věří, že členství přiláká nové investory, především z řad menších a drobných retailových investorů, a dále tak zatraktivní pražskou burzu v regionu střední a východní Evropy. Lapčík je zároveň investorem internetového deníku Newstream.cz.

Oslovení analytici uvedli, že atraktivitu českého akciového trhu zhorší očekávané stažení akcií operátora O2 z pražské burzy. Skupina PPF získala v rámci zrychleného odkupu akcií podíl 90,01 procenta v O2, a chystá se proto iniciovat stažení těchto cenných papírů z pražské burzy.

Burza cenných papírů Praha je největším a nejstarším organizátorem trhu s cennými papíry v ČR. Obchodování na BCPP se uskutečňuje prostřednictvím licencovaných obchodníků s cennými papíry, kteří jsou zároveň členy burzy. Jde především o významné banky a makléřské firmy.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Paříž už nemá největší evropskou burzu. Sesadil ji Londýn, který se „sbírá“ z brexitu

Přečíst článek
Doporučujeme