Miliardové dědictví. Děti zesnulého Berlusconiho se chystají prodat jeho vily

Dědicové po bývalém italském premiérovi a miliardáři Silviu Berlusconim se chystají prodat vily, které patřily jejich otci. Píší to deníky Il Sole 24 Ore a Corriere della Sera. Podle některých odhadů by za nemovitosti v Itálii a zahraničí mohly děti po mediálním magnátovi utržit až 800 milionů eur (19,5 miliardy korun).
Mezi nemovitostmi, které budou podle tisku na prodej, je i Villa Certosa na Sardinii. Vedle samotné vily se jedná o rozsáhlý areál, kde Berlusconi za své kariéry hostil zahraniční politiky, například britského premiéra Tonyho Blaira, ruského prezidenta Vladimira Putina či českého premiéra Mirka Topolánka, který tam byl bulvárním fotografem vyfocen bez oděvu. Jen za tuto nemovitost by podle některých odhadů, které zmiňuje ekonomický deník Il Sole 24 Ore, mohli dědicové dostat na 250 milionů eur.
Když někdo zemře bez dědice, nastoupí citlivá otázka, co bude s jeho majetkem. Obvykle ho získá stát, ale třeba v anglickém Manchesteru nebo Liverpoolu s nadsázkou pomůže králi zaplatit výměnu kotle nebo nová okna. Může za to stovky let stará praxe.
Karel Pučelík: Je to etické? Karel III. profituje z majetku nebožtíků bez dědiců
Reality
Berlusconiho děti naopak nehodlají prodat vilu v obci Arcore, nedaleko od Milána, která byla mnoho let hlavní Berlusconiho rezidencí. V parku vily je i mauzoleum, kde si bývalý premiér přál být pohřben s rodiči.
Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi zemřel letos v červnu. Majetek po něm zdědilo jeho pět děti z prvního a druhého manželství. Větší podíl dostaly děti z prvního manželství Marina a Pier Silvio. Tisk odhadoval hodnotu dědictví na čtyři miliardy eur, nejhodnotnější částí pozůstalosti byl podíl v mediální společnosti Media for Europe (MFE).
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.