Miliardový účet s bitcoiny se probudil. Po sedmi letech

Internetová komunita spekuluje, že se dokonce mohl zaktivizovat bájný zakladatel bitcoinu Satoši Nakamoto.
Cena bitcoinu se v posledních dnech pohybuje ve velmi vysokých hodnotách a navzdory velkému propad ze začátku týdne jeho hodnota se aktuálně drží na hodnotách kolem 45 tisíc dolarů za jeden bitcoin. Při převodu na koruny to již tak slavné není a 1 bitcoin je i díky silnější koruně pod milionem korun (aktuálně zhruba 970 tisíc korun).
Není jisté, zda to je právě kvůli vysoké hodnotě, nebo například z důvodů toho, že středoamerický stát Salvador z bitcoinu jako ve vůbec první země světa učinil svou oficiální měnu. Každopádně v pátek večer se v bitcoinovém světě udála zajímavá transakce.
Transakce po sedmi letech
Uživatel s identifikátorem 1HchsWHmk5jofCkJbV9PXZ4rQUWhDghaY6 učinil transakci. Na první pohled banální moment, přesto velmi zajímavý pro celou kryptokomunitu. Jak upozornil server Whale Alert, daný uživatel učinil svou první transakci od 2. srpna 2014, tedy po více než sedmi letech. Na jeho kontě přitom leží 2720 bitcoinů. Tedy v přepočtu více než 124 milionů dolarů, převedeno na koruny, téměř 2,7 miliardy korun.
Kryptoměnovou komunitu to vede k celé řadě spekulací od těch zábavných, že si někdo konečně vzpomněl na heslo ke své kryptopeněžence, až po ty poměrně divoké, že se zaktivizoval bájný zakladatel bitcoinu Satoši Nakamoto.
Všichni se báli, že s koncem fyzických peněz přijde konec svobody. Velký bratr se ale zatím nekoná, ukazuje zkušenost s kryptoměnami. Anonymní kryptopeněženky nicméně nejspíš již brzy dostanou zákaz v Evropě a také v Americe.
Stanislav Šulc: Tajnosti s kryptem brzy skončí. Přijde daň z bitcoinu?
Názory
Prostor nového Manifesta na Andělu o víkendu 11. a 12. září zaplní akce v rámci festivalu udržitelnosti Sustainability Festival. Newstream byl mediálním partnerem akce.
Jak být zelenější? Manifesto na Andělu inspiruje na cestě k udržitelnosti
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.