Na Manhattanu se do konce září prodalo nejvíc bytů za posledních deset let

Třetí čtvrtletí bylo pro realitní makléře působící na newyorském Manhattanu hodně úspěšné. V tomto období se tam prodal rekordní počet bytů. A rekordní jsou proto i fiskální příjmy plynoucí do městské pokladny.
Za uplynulé čtvrtletí bylo podle dat společnosti Miller Samuel a Douglas Elliman Real Estate uzavřeno více než čtyři tisíce transakcí. To je nejvíc za období tří měsíců od roku 1989, upozorňuje server agentury Bloomberg.
Průměrná cena nemovitostí, které v tomto období změnila majitele, meziročně vzrostla o 1,4 procenta na 1,12 milionu dolarů.
Služeb offshorových firem nevyužívají jen politici nebo členové královských rodin. Přes daňové ráje mimo pozornost finančních úřadů prohnaly svoje peníze i sportovní nebo pěvecké hvězdy. Některé měly na svých účtech i více než 10 milionů dolarů.
Kouzlu daňových rájů propadl i Elton John nebo Shakira
Leaders
„Trh se vrací do normálu a lidé si zároveň myslí, že nyní nastala poslední příležitost, kdy ještě bude možné nakoupit nemovitosti za výhodnější covidové ceny,“ uvedl Jonathan Miller, prezident společnosti Miller Samuel.
S tím, že ceny některých bytů mnohdy vzrostly během transakce i více než o osm procent, nejvíc za tři roky, protože zákazníci byli ochotni zvyšovat své nabídky, aby uspěli.
A zvýšeným zájem zmenšil i nabídku, v polovině září bylo podle dat realitní společnosti Corcoran Group v nabídce necelých sedm tisíc, což je o 28 procent méně než před rokem. Stále je ale z čeho vybírat, bytů k prodeji je stále o 17 procent víc než bývalo ve stejném období za posledních deset let.
Rekordní daňové příjmy
Jak uvedl Scott Stringer z místního daňového úřadu, realitní transakce přinesly do poklady New Yorku už v prvních dvou měsících nového fiskálního roku 468 milionů dolarů, což je podle něj o 18 procent více než ve stejném období roku 2019.
Neustále zdražování novostaveb nutí Čechy pořizovat si vlastní bydlení jinou cestou. Čím dál častěji dávají přednost koupi a následné rekonstrukci starších bytů.
Asociace: Stavební normy prodražují bydlení, levný byt už dnes postavit nelze
Money
Trh s rezidenčními realitami byl stejně jako ostatní segment zasažen pandemií, v souvislosti s postupným návratem do kanceláří se ale začíná pomalu oživovat. Do městského rozpočtu přibylo na daních z prodeje za prvních osm měsíců letošního roku 41 miliard dolarů, o 76 procent více za stejné období loni a o 18 procent více než v roce 2019.
Naopak zájem o kancelářské prostory, hotely nebo bytové domy podle Stringera nadále klesá. Na daních z prodeje těchto realit vybralo za prvních osm měsíců tohoto roku 12,5 miliard dolarů, o téměř sedm procent méně než loni a o polovinu méně než v roce 2019.
Český pavilon na Expu v Dubaji láká nejenom na české sklářské umění, ale i technologické inovace.
Jak přinést do pouště zeleň? Prohlédněte si český EXPO pavilon
Enjoy
Nenarušuje, ale dotváří. Přesně takové jsou podle historiků architektury realizace sídla společnosti Lasvit a hasičské zbrojnice v Líbeznici.
Nejlepší novostavby podle historiků: Sídlo Lasvitu a hasičská zbrojnice v Líbeznici
Enjoy
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.