Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Na trhu fúzí a akvizic je nebývale rušno. Hodnota obchodů bude letos rekordní

fúze a akvizice, ilustrační foto
iStock

Globální hodnota sjednaných fúzí a akvizic se v dosavadním průběhu letošního roku vyšplhala na téměř čtyři biliony dolarů (zhruba 85 bilionů korun). Je tak na cestě k dosažení nového celoročního rekordu.

V samotném srpnu, který je obvykle z hlediska fúzí a akvizic klidným měsícem, byly sjednány transakce v hodnotě 500 miliard dolarů ve srovnání s 289 miliardami před rokem. Informoval o tom na svých internetových stránkách list Financial Times (FT) s odvoláním na údaje společnosti Refinitiv.

V období od začátku ledna do konce srpna tak hodnota sjednaných fúzí a akvizic dosáhla rekordních 3,9 bilionu dolarů. To představuje více než dvojnásobek ve srovnání se stejným obdobím loňského roku. Hodnota je tak již nyní blízko dosavadního celoročního rekordu 4,3 bilionu dolarů.

Dolary, ilustrační foto

SPAC mánie vyhnala hodnotu fúzí a akvizic na nový rekord

Hodnota fúzí a akvizic pokračuje v růstu na nové rekordy. Přispívá k tomu obnovení aktivity společností založených za účelem akvizic, označovaných SPAC.

Přečíst článek

Od začátku roku bylo podle listu Financial Times ohlášeno téměř 40 tisíc fúzí a akvizic. Frank Aquil ze společnosti Sullivan & Cromwel označil za nepravděpodobné, že by aktivita v této oblasti v příštích šesti až 12 měsících zpomalila. Aktivitu podle něj podporují mimo jiné rekordní zisky podniků a přístup k levným úvěrům.

Nejvíce se na aktivitě v oblasti fúzí a akvizic v letošním roce zatím podílejí technologické společnosti. Ty dosud ohlásily 8742 transakcí v hodnotě 832 miliard dolarů. Za nimi následují finančnictví, průmysl a energetika, plyne z údajů firmy Refinitiv.

peníze

První pololetí přineslo fúze a akvizice za 145 miliard korun

Objem trhu fúzí a akvizic v Česku se v prvním pololetí zvýšil z loňských 115 miliard na 145 miliard korun, počet transakcí byl srovnatelný. Vyplývá to ze statistik poradenské společnosti TPA.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme