Neakceptovatelné, vzkázaly Emirates letišti Heathrow k jejich chaosu

Je to neakceptovatelná ignorace zákazníků. Nebudeme se tomu podřizovat. Takto ostře odpověděly Emirates na požadavek londýnského letiště Heathrow, že mají aerolinky rušit lety.
Londýnské letiště Heathrow (LHR) požádalo tento týden aerolinky, ať ruší letní lety, protože je letiště nestačí odbavovat. Zároveň Heathrow vyhlásilo strop na odbavení maximálně sto tisíc pasažérů denně. To by jim mělo pomoci s chaosem při odbavováním lidí, zavazadel a zpožďování letů.
Emirates, dubajská vlajková letecká společnost a jeden z největších dálkových dopravců na světě, se požadavku odmítla podřídit, rozhodnutí Heathrow označila za nepřijatelné - vedení letiště prý nehorázně ignoruje zákazníky. Emirates podle CNBC hodlají pokračovat ve svých plánovaných letech i přesto, že Heathrow za nedodržení požadavku hrozí soudem.

Už neprodávejte letenky na léto. Situace je neúnosná, vyzvalo letiště Heathrow aerolinky
MoneyUž několik týdnů trvající chaos na evropských letištích nebere konce. K radikálnímu kroku nyní přistoupilo jedno z nejvíce vytěžených aeroportů v Evropě, londýnské Heathrow. Kvůli návalu turistů a nedostatku personálu zavede denní strop pro počet obsloužených cestujících, uvedla agentura Bloomberg.
Čarují ze vzduchu
„Je velmi politováníhodné, že nám LHR včera večer poskytla 36 hodin na to, abychom vyhověli škrtům v kapacitě, a to v limitu, poněkud vykouzleném ze vzduchu,“ uvedly Emirates ve čtvrtečním prohlášení. „V komunikaci nejen diktovali konkrétní lety, ze kterých bychom měli vyhodit platící cestující, ale také hrozili právní žalobou za nedodržení. To je zcela neodůvodněné a nepřijatelné a my tyto požadavky odmítáme,“ píše se dále.
Společnost Emirates uvedla, že její personál na londýnském Heathrow je plně připraven a schopen zvládnout její lety. Tedy „jádro problému leží v centrálních službách a systémech, za které odpovídá provozovatel letiště.“
Trasa Londýn-Dubaj je jednou z nejvytíženějších aerolinek Emirates a tyto lety – šest za den od října 2021 – měly za posledních 10 měsíců trvale vysoký počet rezervací, takže Heathrow na to mělo být připraveno, dodaly Emirates.

Kde se načekáte? Deset aktuálně nejhorších i nejlepších letišť v Evropě
MoneyMédia v posledních dnech kvůli neúnosné situaci s odbavováním pasažérů opanovalo londýnské letiště Heathrow. Podle analýzy společnosti Hopper ale není, co se týče průměrného zpoždění letů, vůbec nejhorší. Těmi jsou Brusel, Frankfurt a Eidhoven. Naproti tomu nejméně se načekáte v italském Bergamu.
Heathrow ve svém prohlášení uvedla, že letecká síť stále trpí problémy souvisejícími s covidem a že klíčovým problémem jsou týmy pozemního odbavování leteckých společností, které mají v současné době zdroje pouze 70 procent kapacity k uspokojení poptávky cestujících.
„Měsíce jsme žádali letecké společnosti, aby přišly s plánem, jak vyřešit jejich problémy se zdroji, ale žádné jasné plány nepřicházely a s každým dalším dnem se problém zhoršoval,“ uvedlo letiště. „Neměli jsme jinou možnost, než přijmout obtížné rozhodnutí zavést kapacitní strop, který má cestujícím poskytnout lepší a spolehlivější cestu a zajistit bezpečnost všech pracujících na letišti,” dodalo.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.