Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nechtěná Křejčířova vila. Soud zamítl pokus rodiny o její přepsání na stát

Krejčířova vila v pražských Černošicích při zásahu hasičů při fatálním požáru v srpnu roku 2019. Od té doby nemovitost chátrá.
HZS hlavního města Prahy
 ČTK

Krajský soud v Praze zamítl žalobu, kterou se manželka odsouzeného Radovana Krejčíře snažila dosáhnout přepsání Krejčířovy vily v pražských Černošicích na stát. Informaci přinesla Česká televize (ČT). Krejčířova rodina tvrdí, že nemá prostředky na to, aby se o vilu starala. Podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) ale takový přepis není možný, protože je objekt součástí exekuce. Rozsudek zatím není pravomocný.

Krejčířova manželka se podle ČT snažila už začátkem letošního roku přepsat vilu, která je v havarijním stavu, na stát. „Jedná se o majetek, který - když je tedy dotčen exekučním příkazem - není možné převést na jiného vlastníka,” řekla televizi mluvčí ÚZSVM Michaela Tesařová. Katastrální úřad proto odmítl přepis vily na stát a advokáti Krejčířovy rodiny proti tomu podali žalobu, uvedla ČT.

Krejčíř uprchl v roce 2005 z Česka během policejní prohlídky právě z černošické vily. Od roku 2007 žije v Jihoafrické republice (JAR), kde je od listopadu 2013 ve vězení. Kromě trestu za únos a pokus o vraždu čelí v JAR i obvinění z několika pokusů o útěk a ze spiknutí s cílem, zavraždit policistu a právního konzultanta. V Česku pražský vrchní soud v roce 2018 Krejčířovi pravomocně potvrdil souhrnný trest 15 let vězení za pokus o vytunelování státního podniku Čepro a za řadu dalších činů. Česká republika usiluje od roku 2007 o vydání Krejčíře.

Od roku 2016 se uskutečnilo několik pokusů o vydražení černošické Krejčířovy vily. Poslední pokus o dražbu se konal loni v srpnu. Byl už sedmý v pořadí a do dražby s vyvolávací cenou 21,1 milionu korun, což byla polovina odhadní ceny, se opět nikdo nepřihlásil. Další pokus o dražbu soudní exekutor letos odložil z 2. února na 23. listopadu. Vila chátrá, navíc ji předloni v srpnu poškodil rozsáhlý požár.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Vizualizace projektu UDI Group na Žizkově.

Developer UDI Group podal trestní oznámení na vedení Prahy 3. Žádá náhradu škody v řádech desítek milionů

Přečíst článek
Vila odsouzeného podnikatele Radovana Krejčíře v Černošicích se prodala v dražbě. Na osmý pokus.

Krejčířova vila se prodala za zlomek původního odhadu, v podstatě za cenu pozemku

Přečíst článek
Doporučujeme