Nejdražší urovnání sporu s berňákem. Manažeři fondu Renaissance zaplatí 150 miliard

Největší urovnání daňového kauzy v historii, tak hodnotí list Wall Street Journal "vykoupení" manažerů fondu Renaissance Technologies ze sporu s berňákem.
Vedoucí představitelé amerického investičního fondu Renaissance Technologies se dohodli, že zaplatí až sedm miliard dolarů (asi 150 miliard korun), aby urovnali spor s americkým daňovým úřadem. S odvoláním na informované zdroje a na dopis zaslaný investorům to uvedla americká média.
Podle dopisu, který zaslal investorům šéf Renaissance Peter Brown, navíc zakladatel fondu James Simons zaplatí daňovému úřadu částku 670 milionů dolarů, upozorňuje agentura Reuters.
Společnost Renaissance čelí obvinění, že v letech 2005 až 2015 využívala mechanismy, pomocí kterých přeměňovala krátkodobé příjmy z obchodování v divizi Medallion na dlouhodobé zisky, které podléhají výrazně nižší daňové sazbě. Divize Medallion investuje pouze peníze pracovníků fondu a jejich rodinných příslušníků a přátel, upozornil The Wall Street Journal.
Případ padesátimilionové dotace pro farmu Čapí hnízdo se vrací k došetření policii.
Policie musí došetřit kauzu Čapí hnízdo
Money
Brown uvedl, že firma s daňovým úřadem několik let jednala ve snaze obhájit správnost daňových výkazů divize Medallion. Nakonec však dospěla k závěru, že bude lepší uzavřít dohodu o urovnání sporu, než riskovat „horší výsledek, včetně tvrdších podmínek a postihů, který by mohl vzejít ze soudního procesu”.
Pražský vrchní soud potvrdil osvobození bývalého šéfa pražského dopravního podniku (DPP) Martina Dvořáka, lobbisty Iva Rittiga i ostatních deseti obžalovaných v takzvané jízdenkové kauze.
Dvořák i Rittig jsou nevinní. Obžaloba je vinila z praní špinavých peněz z jízdenek
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.