Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nejenom jednotlivci, ale i firmy. Rusové ve velkém prchají do Dubaje

Burdž Chalífa
Pixabay
Petra Nehasilová
pej

Bohatí Rusové do Dubaje nejezdí jen kvůli nákupu nemovitostí, ve velkém tam přesouvají i celé firmy, upozorňuje server BBC.

Odhaduje se, že po vpádu na Ukrajinu opustily Rusko stovky tisíc lidí, přesné údaje ale nejsou k dispozici, píše BBC.

Únikovou destinací prchajících Rusů jsou i Spojené arabské emiráty, které se k sankcím nepřidaly a rovněž nezaujaly otevřený kritický postoj vůči Moskvě.

"Od té doby, co začala válka, dostáváme od Rusů pětkrát více poptávek. Mají obavy z blížícího se ekonomického kolapsu. Proto se stěhují sem, aby zabezpečili své jmění," řekl George Hojeige, šéf agentury Virtuzone, která v Dubají pomáhá klientům s přesunem podnikání.

Vila v Dubaji, ilustrační foto

Zájem o dubajské nemovitosti zatím neutichá

Dubajský realitní trh zažívá nejaktivnější začátek roku v historii. Jen za letošní březen se na trhu uskutečnilo více obchodů než za celý první kvartál loňského roku. Luxusní projekty rezidenčních nemovitostí se vyprodávají na několik let dopředu.

Přečíst článek

Dubaj se stává útočištěm ruských firem

Bohatí Rusové prchají před dopady západních sankcí uvalených kvůli invazi na Ukrajinu i do Spojených arabských emirátů, kde prudce stoupl zájem ruských kupců o nemovitosti. Nápor ze strany ruských podnikatelů hlásí i agentury, které pomáhají s přesunem firem. Napsal o tom server BBC, podle kterého za první tři měsíce letošního roku stoupl prodej realit ruským kupcům o 67 procent.

Odhaduje se, že po vpádu na Ukrajinu opustily Rusko stovky tisíc lidí, přesné údaje ale nejsou k dispozici. Jedním z míst, kam bohatší Rusové míří, jsou i Spojené arabské emiráty, které se nepřidaly k sankcím kvůli invazi a nevystupují kriticky vůči Moskvě.

Igelitový pytlík - ilustrační foto

Emiráty jdou do boje s emisemi. Abú Dhabí zakáže igelitové pytlíky

Abu Dhabí není první emirát, který jde do boje s plastovým odpadem. Již dříve oznámil Dubaj, že od letošního léta zpoplatní jednorázové igelitové sáčky.

Přečíst článek

"Od té doby, co začala válka, dostáváme od Rusů pětkrát více poptávek. Mají obavy z blížícího se ekonomického kolapsu. Proto se stěhují sem, aby zabezpečili své jmění," řekl George Hojeige, šéf agentury Virtuzone, která v Dubají pomáhá klientům s přesunem podnikání.

A značném přesunu Rusů do Dubaje svědčí i zájem o tamní nemovitosti, některé realitní kanceláře najímají další a další rusky mluvicí makléře.

Podle serveru Bloomberg realitní nákupy movitých Rusů v Dubaji vzrostly od ledna do března meziročně o 67 procent.  V žebříčku podle národnosti kupců sestaveném realitní agenturou se tak Rusové vyšplhali na páté místo, o dvě příčky výše než před rokem. 

„Bohatí ruští zákazníci chtějí z větší části prémiové výhledy na pláž,“ řekl Bloombergu generální ředitel Betterhomes Ryan Mahoney. Mezi oblíbené čtvrti patří dubajský slavný uměle vytvořený ostrov Palm Džumeira, kde jsou ke koupi nemovitosti v hodnotě mnoha milionů dolarů.

Dubrovník

Čeští chataři přesídlili k moři. Je to levnější než na Šumavě

Kvůli razantnímu nárůstu cen tuzemských nemovitostí a snaze vyhnout se znehodnocení peněz vinou inflace stále více Čechů dává přednost investici do realit v zahraničí. Byt u moře už není jen výsadou milionářů, říká tajemník Asociace českých stavebních spořitelen Jiří Šedivý.

Přečíst článek

Sambuca di Sicilia

Dům za jedno euro? Nakonec se dražily za tisíce

Sen nebo realita? Tak řada lidí mohla vnímat v roce 2019 akci sicilského městečka, které se rozhodlo prodat desítku domů za pouhé jedno euro. Zájem předčil očekávání a v druhé vlně se jednotlivé nemovitosti dražily i za tisíce eur. Nyní mají objekty nové majitele, a to převážně ze Severní Ameriky, upozorňuje server CNN.

Přečíst článek


 

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme