Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Hackeři připravili kryptospekulanty o 600 milionů dolarů

kryptoměny
Pixabay
 ČTK

Hackeři ukradli z platformy Poly Network kryptoměny v hodnotě kolem 600 milionů dolarů (asi 13 miliard korun). Část lupu se již kryptospekulantům vrátila.

Podle agentury Bloomberg jde zřejmě o největší krádež v tomto odvětví. Společnost Poly Network o krádeži informovala na twitteru. Vyzvala pachatele k vrácení ukradeného majetku, který podle serveru BBC tvoří především kryptoměny ether a binance.

Podle analytické společnosti Elliptic nicméně hackeři později část ukradených kryptoměn v hodnotě zhruba 258 milionů dolarů vrátili, napsala agentura Reuters. Podle spoluzakladatele firmy Ellipic Toma Robinsona by vrácení části kryptoměn mohlo být důsledkem potíží, kterým by hackeři mohli čelit při snaze o jejich legalizaci. „Demonstruje to, že i když dokážete kryptoměny ukrást, jejich vyprání a přeměna v hotovost jsou extrémně těžké,” uvedl Robinson.

„Objem peněz, který jste ukradli, patří mezi největší v historii decentralizovaných financí,” uvedla firma. Dodala, že krádež se dotkla desetitisíců lidí. Varovala hackery, že budou čelit stíhání ze strany úřadů.

Krádež je svým rozsahem podobná dřívějším kybernetickým útokům na kryptoměnové burzy Coincheck a Mt. Gox. Z burzy Coincheck hackeři v roce 2018 ukradli 530 milionů dolarů a burza Mt. Gox v roce 2014 přišla o půl miliardy dolarů.

Kryptoměny, ilustrační foto

Šéf SEC promluvil o bitcoinu: Jde nám o bezpečí investorů

V minulosti vytvořil pro univerzitu MIT sérii videí o kryptoměnách, která se stala hitem internetu. Nyní nový šéf americké Komise pro cenné papíry volá po utažení šroubů nad těmito aktivy.

Přečíst článek

bitcoin

Bitcoin skokově posiluje. Pomohl tomu Musk, Dorsey i Amazon

Hodnota světově nejznámější kryptoměny bitcoinu se po delší době opět výrazněji zvedá. Přiblížila se hranici 40 tisíc dolarů.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Bitcoin se stane součástí amerických rezerv

Trump nechal zřídit rezervy z bitcoinu a spol. Zatím je budou tvořit jen zabavené kryptoměny

Přečíst článek
Doporučujeme