Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Největší obranný obchod v izraelských dějinách. Do Německa poputuje protivzdušný systém Arrow 3

USA podle Izraele schválily prodej protiraketového systému Arrow 3 do Německa
Profimedia
 ČTK

Spojené státy daly zelenou prodeji protiraketového systému Arrow 3 do Německa za 3,5 miliardy dolarů (skoro 80 miliard korun), uvedlo podle agentury Reuters izraelské ministerstvo obrany. Informovalo, že půjde o největší obranný obchod v izraelských dějinách.

Židovský stát zapojil systém Arrow 3 do své protivzdušné obrany v roce 2017. Protirakety, na jejichž vývoji se podílela společnost Israel Aerospace Industries spolu s americkým Boeingem, jsou navrženy tak, aby se od nich ve velké výšce oddělily hlavice s náloží, které se změní na satelity, jež vyhledají a zasáhnou útočící objekty.

Německý kancléř Olaf Scholz o zatím nejvyspělejší izraelský obranný systém proti raketám dlouhého doletu projevil zájem loni v září. V březnu o věci jednal s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem při jeho návštěvě v Berlíně a na konci června se objevily informace, že Německo už pro rozmístění Arrow 3 vybralo tři základny. Podle německého mediálního domu RND se s instalací počítá od září 2025.

Jana Černochová, ministryně obrany, Petr Fiala, premiér

Fialův kabinet rozšířil sankční seznam. Přibyl na něj Putinův dodavatel zbraní

Počet lidí na vnitrostátním sankčním seznamu se dnes zdvojnásobil ze tří na šest. Vláda na něj na návrh ministra zahraničí Jana Lipavského (Piráti) zařadila ruského podnikatele Borise Obnosova a jeho příbuzné, manžele Rostislava a Olgu Zorikovovy. Vyplývá to z informací na webu ministerstva zahraničí a vyjádření premiéra Petra Fialy (ODS) na tiskové konferenci. Ministerstvo zahraničí zároveň navrhuje zařazení jmen na sankční seznam Evropské unie.

Přečíst článek

Německo chce svůj protiraketový systém budovat v rámci většího evropského štítu, jehož vytvoření Scholz navrhnul loni v srpnu v Praze v reakci na ruskou invazi na Ukrajinu. Německo a 13 dalších členských zemí NATO včetně Česka a Slovenska pak v říjnu podepsalo dokument o záměru společně zakoupit systémy protivzdušné obrany.

Berlín chce do projektu investovat až pět miliard eur (na 120 miliard korun).

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Budova Reichstagu

Podpora Ukrajiny u Němců klesá. Investovat by se mělo do bezpečnosti Evropy, myslí si

Přečíst článek
Doporučujeme