Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nepalovi na nákupech v Polsku. Renomia získala většinu ve firmě Modus

Nepalovi z Renomie
Renomia Group, užito se svolením
 ČTK

Pojišťovací makléřská společnost Renomia získala většinový podíl v polské společnosti Kancelaria Brokerska Modus. Posiluje tak své postavení na největším ze středoevropských trhů, kde před aktuální akvizicí působila prostřednictvím dvou svých dceřiných společností. Renomia to uvedla v tiskové zprávě, cenu transakce nezveřejnila.

Modus se stává členem Renomia Group. Na polském trhu bude nadále působit pod vlastní značkou a v jejím čele zůstane její dosavadní ředitel Rafał Trębski .

Renomia Group do Polska vstoupila v roce 2022 akvizicí společnosti Alfa Brokers, která pochází z města Toruň a na trhu působí již od roku 1991. Následně otevřela ve Varšavě kancelář i polská dceřiná společnost Renomia. K dnešnímu dni tak má skupina Renomia v Polsku téměř sto expertů, kteří nabízí klientům služby z oblasti pojišťovnictví a řízení rizik.

„V regionu střední a východní Evropy je stále velký prostor pro růst a příležitosti. Je proto důležité naše služby rozvíjet, což logicky platí i pro největší polský trh, na kterém máme spolu s partnerskou společností Gallagher nadále v plánu investovat. Obě naše dosavadní polské dceřiné firmy v minulém roce rostly dvouciferným tempem,“ uvedl spoluzakladatel a řídicí partner Renomia Group Pavel Nepala.

Kancelaria Brokerska Modus je rodinná firma založená v roce 2007. Specializuje se na pojišťovací služby pro korporátní klienty, zejména ve finančním sektoru. Silné postavení má také ve službách pro zemědělské klienty a nejrůznější zájmové spolky. „Společně chceme dále rozvíjet a rozšiřovat naše služby, pro které nám zároveň partnerství otevírá nové možnosti, například při obsluze potřeb našich klientů v zahraničí,“ uvedl Trębski. 

Renomia Group napřímo formou dceřiných společností působí v 13 evropských zemích. Vedle Česka, Slovenska a Polska je to Maďarsko, Rumunsko, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko, Srbsko, Bosna a Hercegovina, Litva, Lotyšsko a nejnověji Rakousko.

Renomia má více než 2500 spolupracovníků. Založena byla v roce 1993 v ČR rodinou Nepalových, která společnost stále aktivně řídí. Strategickým partnerem a spoluakcionářem Renomie je společnost Gallagher s více než 50 tisíci spolupracovníky ve 130 zemích světa. Renomia zajišťuje na mezinárodní úrovni služby risk managementu a pojištění, správy financí či dotačního poradenství.

Podle magazínu Forbes patří Renomie mezi 30 největších českých rodinných firem. Pojistné spravované firmou Renomia v roce 2023 překročilo hranici 20 miliard korun, průměr tržeb za poslední tři roky se pohybuje kolem 2,6 miliardy korun a průměr zisku EBITDA (před započtením úroků, daní a odpisů) činí 606 milionů korun, uvádí Forbes v žebříčku rodinných firem.

Renomia vstupuje na rakouský trh. Koupila podíl v Steinmayr & Co

Největší pojišťovací makléř v Česku a ve střední Evropě Renomia Group koupila podíl v rakouské firmě Steinmayr & Co, a vstupuje tak na rakouský trh. Pojistné, které Renomia Group v zemích střední Evropy pro své klienty spravuje, touto akvizicí překročí 20 miliard korun. 

Přečíst článek

Novým ředitelem pro CEE Risk Consulting RENOMIA GROUP se stal Marek Kalbáč.

Marek Kalbáč se vrací do Renomia Group, bude řídit expanzi skupiny v regionu střední Evropy

Do Renomia Group se po pěti letech vrací expert s bohatými zkušenostmi z mezinárodního pojišťovacího trhu Marek Kalbáč. Od listopadu působí na pozici ředitele pro CEE Risk Consulting. Ve své nové roli se věnuje zejména českým a regionálním klientům s mezinárodním přesahem a rozvojovým projektům v regionu střední Evropy. 

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme