Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Bristol-Myers Squibb kupuje za miliardy dolarů výrobce léků na rakovinu

Bristol-Myers Squibb koupí za 5,8 miliardy dolarů výrobce léků na rakovinu Mirati
iStock
 ČTK

Farmaceutická společnost Bristol-Myers Squibb koupí za 5,8 miliardy dolarů, zhruba 135 miliard korun, výrobce léků na rakovinu Mirati Therapeutics. Rozšíří tak své onkologické podnikání a získá léky, u kterých doufá, že jí pomohou kompenzovat očekávané ztráty tržeb kvůli vypršení platnosti patentů na některé její hlavní přípravky v tomto desetiletí. Vyplývá to z prohlášení společnosti.

Mirati má v nabídce léky, které se zaměřují na genetické příčiny konkrétních druhů rakoviny, včetně léku na rakovinu plic Krazati, který byl schválený v prosinci.

„S několika cílenými onkologickými aktivy, včetně léku Krazati, je Mirati dalším důležitým krokem vpřed v našem úsilí o rozvoj našeho diverzifikovaného onkologického portfolia a dalším posílením nabídky přípravků Bristol-Myers Squibb pro druhou polovinu desetiletí a další období," uvedl v prohlášení nastupující generální ředitel a současný provozní ředitel Bristol-Myers Chris Boerner.

Bristol-Myers je pod tlakem kvůli poklesu poptávky po dvou hlavních lécích, léku na rakovinu krve Revlimid a léku na ředění krve Eliquis, které čelí konkurenci levnějších generických léků. V loňském roce s cílem posílit svůj arzenál léků na rakovinu firma koupila vývojáře léků Turning Point Therapeutics za 1,4 miliardy dolarů, upozornila agentura Reuters.

Klonování zvířat je velký byznys i budoucnost medicíny

Klonování zvířat je obří byznys, pro medicínu má ale mnohem zásadnější význam

Možnost klonování zvířat přinesla obrovské obavy i nadšená očekávání. Hrozby se nenaplnily. Ovšem také očekávání se zatím splnila jen z malé části. Což se však ještě může změnit, tato kapitola moderní biologie zdaleka není uzavřena. Taková zvířata by mohla sloužit jako inkubátory pro lidské orgány.

Přečíst článek

Uzeniny

Biohacking: Jak si udělat funkční ledvinovou očistu

Poškodit ledviny umí nezdravý životní styl - včetně stravy s vysokým podílem uzenin a průmyslově zpracovaných jídel. Škodí jim také cukrovka a vysoký krevní tlak.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Akcie společnosti Point Biopharma Global poskočily o více než 80 procent. Díky oznámené fúzi s Eli Lilly

Přečíst článek
Doporučujeme