Plán převzetí Twitteru je pozastaven, Musk chce vyjasnit podíl falešných účtů. Akcie sítě klesly

Plán převzetí internetové společnosti Twitter zhruba za 44 miliard dolarů (více než bilion korun), které za podnik nabídl šéf americké společnosti Tesla Elon Musk, je pozastaven. Musk to dnes uvedl na svém twitterovém účtu. Chce nejprve podrobnosti k podílu falešných a spamových účtů. Akcie Twitteru se v reakci na jeho sdělení propadly zhruba o 20 procent. Musk, který je nejbohatším člověkem na světě, se na převzetí společnosti Twitter dohodl minulý měsíc.
Důvodem pozastavení je, že se čeká na podrobnosti o nedávných informacích společnosti Twitter, že falešné účty na této sociální síti tvoří méně než pět procent. Akcie Tesly po oznámení naopak vzrostly zhruba o pět procent, uvedla agentura Bloomberg.
[[Twitter status: https://twitter.com/elonmusk/status/1525049369552048129]]
Firma Twitter ve svých posledních čtvrtletních výsledcích uvedla, že „průměr falešných nebo spamových účtů během prvního čtvrtletí roku 2022 představoval méně než pět procent měsíčních denních aktivních uživatelů během čtvrtletí“.
Boj s falešnými účty byl základním kamenem Muskovy snahy o reformu Twitteru. V prohlášení, které minulý měsíc oznámilo jeho dohodu o koupi Twitteru, uvedl, že chce porazit spamovací roboty, ověřit všechny lidi a zpřístupnit jeho algoritmy jako open source. Musk také řekl, že by rád z platformy udělal baštu svobody projevu, čímž by zbavil zábrany moderování obsahu.
Zakázat Donaldu Trumpovi psaní příspěvků na Twitter byla chyba a napříště by tato sociální síť neměla trvalé zákazy vydávat, řekl na konferenci listu Financial Times o budoucnosti aut Elon Musk, který se firmu chystá koupit.
Musk se zastal Trumpa. Zakázat mu Twitter bylo hloupé a nemorální
Leaders
Muskův nejnovější tweet přistál na síti jen několik hodin poté, co se objevily zprávy, že Twitter zmrazil nábor v rámci úsilí o snížení nákladů před uzavřením dohody. Odcházejí také dva přední představitelé Twitteru. Kayvon Beykpour, vedoucí spotřebitelských produktů, a Bruce Falck, odpovědný za výnosový produkt, byli oba požádáni generálním ředitelem Paragem Agrawalem, aby opustili společnost, uvedli oba manažeři v samostatných veřejných příspěvcích.
Změny odrážejí současný stav „limbu“ Twitteru, zatímco čeká na nového vlastníka. Hindenburg Research, investiční výzkumná firma, která se zaměřuje na aktivistický krátký prodej, v pondělí uvedla, že vidí „významné riziko“, že Muskova navrhovaná nabídka bude oceněna nižší cenou.
Elon Musk má o u budoucnosti své poslední akvizice jasno. Na Twitter chce přitáhnout mnohem větší počet lidí a z okrajové sociální platformy vybudovat dominantní.
Co pro mě bude úspěchem? Když na Twitteru bude diskutovat víc Američanů, říká Musk
Leaders
Do pěti let má sociální síť Twitter dosáhnout pětinásobných tržeb oproti loňsku. Podle Elona Muska se společnost zaměří více na předplatitelský model, naopak význam reklamy by měl klesat.
Zafunguje „efekt Musk“ i na Twitter? Budoucí majitel slibuje radikální změny. A miliardové tržby
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.