Červnové bouřky stály pojišťovny více než 100 milionů

Pojišťovny mají nahlášeny z bouřek, které zasáhly ČR, další tisíce škod za více než sto milionů korun.
Nejvíce jich bylo v Jihočeském a Středočeském kraji a na Vysočině. Vyplývá to z ankety ČTK mezi největšími pojišťovnami. Případy budou podle nich dále přibývat a připočítají se ke škodám z červnových bouřek, po nichž Česká asociace pojišťoven odhadla přes 36 tisíc událostí za více než pět miliard korun.
Generali Česká pojišťovna má nyní nahlášeno přes tisíc škod za celkem 70 milionů korun. Intenzivní bouřky s sebou nesly zejména trio silných živlů, a tak nejvíce škod způsobilo místy masivní krupobití, vichřice a záplava, řekl ČTK mluvčí pojišťovny Jan Marek.
Kooperativě klienti ze čtvrtečních bouřek zatím nahlásili 439 škod za 17 milionů korun. Nejčastěji šlo o škody z lokálních záplav, zaplavené sklepy, garáže a domy, a pak škody následkem vichřice a popadaných stromů, uvedl mluvčí pojišťovny Jan Marek.
Kam se letos Češi nakonec dostali, kam už to spíše tento rok nestihnou a co nás čeká?
Češi hledají aktivní dovolenou. Atraktivní jsou rozhledny, akvaparky nebo zoo
Money
Allianz má od čtvrtka nahlášeno 280 škod na majetku a autech v hodnotě 14 milionů korun. „Vzhledem k dovoleným předpokládáme, že se v těchto dnech počet nahlášených škod ještě zvýší, odhadem na 40 milionů korun,” upozornila mluvčí pojišťovny Marie Petrovová.
Česká podnikatelská pojišťovna má z bouřek z minulého týdne zatím hlášeno i s vozidly téměř 200 škod za osm milionů korun. Podle mluvčí Renaty Čapkové jde převážně o škody způsobené následkem vichřice, krupobití a přívalových dešťů.
Červnové bouřky by se podle expertů pro pojišťovny mohly stát čtvrtou nejnákladnější živelní pojistnou událostí od vzniku ČR v roce 1993.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.