V New Yorku se prodává byt za 169 milionů dolarů

Byt v 96. patře newyorského rezidenčního komplexu 432 Park Avenue je na prodej. Cena? 169 milionů dolarů.
O byt se šesti ložnicemi a sedmi koupelnami, který má rozlohu 766 metrů čtverečních, se zajímalo několik zájemců ještě před tím, že se oficiálně objevil v nabídce realitní kanceláře. „Nabídky ale nebyly zřejmě dostatečně vysoké, aby prodejce přesvědčily,“ uvedl realitní makléř Ryan Serhant pro server New York Post.
Za tentýž byt zaplatil realitní magnát Fawaz Alhokair v roce 2016 přibližně 88 milionů dolarů.
Kdo si chce aktuálně pořídit vlastní bydlení, musí si značně připlatit. A to v mnoha zemích světa. I když skokový růst cen v Česku patří v tomto případě mezi největší.
Analýza: Ceny bytů rostou ve většině světa, Česko je ale velký extrém
Money
„Pokusíme se chytnout trend nárůstu prodeje luxusních nemovitostí v New Yorku. Jen za 21 týdnů se tady uskutečnilo více než 30 prodejů nemovitostí v hodnotě vyšší než čtyři miliony dolarů,“ uvedla Donna Olshanová, ředitelka stejnojmenné společnosti analyzující trh luxusních nemovitostí. Tento nárůst je podle ní z části způsoben kvůli zmrazení prodejů vlivem pandemie.
„Jde o prodej na zkoušku,” dodala Olshanová s tím, že necelý metr čtvereční vyjde na než 20 500 dolarů. Pokud by k prodeji došlo, byl by prolomen rekord z roku 2012, kdy se metr čtvereční v bytě na ulici Central Park West prodal za zhruba 13 tisíc dolarů.
Rezidenční mrakodrap 432 Park Avenue stojí na newyorském Midtown Manhattanu. Je 425,5 metrů vysoký, a je tak nejvyšší rezidenční budovou na světě. Budovu navrhla architektonická kancelář SLCW Architects a Rafael Viñolym.
Lidé si na hypotéce půjčují o milion více než před třemi lety. Přesto leckomu hypotéka nestačí, kvůli prudkému zdražení cen materiálů – třeba dřevostavba je o 50 procent dražší než loni.
Lukáš Kovanda: Lidé si na bydlení půjčují víc, a přesto jim to nestačí
Názory
Češi do Chorvatska nejezdí jen na dovolenou, ale i kupovat nemovitosti. Nejlevněji se tam dá pořídit byt za 1,5 milionu korun.
Češi na Jadranu. Jezdí tam na dovolenou i kupovat nemovitosti
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.