Česká Trinity Bank loni vydělala přes miliardu, i letos ji táhne zájem o spoření

Česká Trinity Bank loni zpětinásobila zisk. Podle auditovaných výsledků přesáhl její zisk před zdaněním jednu miliardu korun. Jde o historický rekord, který ten dosavadní z předloňského roku překonal o 400 procent.
Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářské výsledky ve své historii. Zisk před zdaněním, který potvrdil auditor KPMG koncem března, činil 1 002 429 000 korun. Bance k rekordním výsledkům pomohl růst úroků i zájmu o spořicí účty.
A banka pokračuje v ziskovém hospodaření i v roce 2023. „Za první dva měsíce roku 2023 jsme na hranici téměř 115 milionů korun a přeplňujeme náš plán zisku pro letošní rok o 20 procent. Těší nás, že pokračujeme i v růstu počtu klientů,“ komentuje první letošní ekonomické výsledky banky Dušan Benda, předseda představenstva banky. Banka má nyní přes 112 tisíc klientů.
Štědré úroky na „spořácích“
Výrazně do těchto čísel promlouvá i setrvalý zájem Čechů o spořicí účty. V meziročním srovnání mezi březnem 2022 a 2023 registruje Trinity Bank 17procentní nárůst objemu vkladu na spořicích účtech klientů banky. „Spořicí účty jsou dnes jednou z mála možností, jak co nejvíce ochránit své finanční prostředky před vysokou inflací a eliminovat ztrátu hodnoty svých peněz. Zároveň jde i o ideální finanční instrument, který může sloužit jako nutná životní pojistka – místo, kam kdykoli můžete sáhnout a využít své peníze pro nečekané životní výdaje, které se objeví,“ komentuje Benda zájem o spořicí účty.
Trinity Bank přichází s garancí úrokové sazby 5,68 procenta do konce prosince 2023. Tato nabídka platí od dnešního dne (22. 3. 2023) pro všechny nové vklady na nově založené účty až do výše 500 tisíc korun.
Trinity Bank garantuje úrok 5,68 procenta u vkladů do půl milionu
Money
Důvodem jsou jak stále vysoké sazby na spořicích účtech, tak především i garance délky úrokových sazeb u tohoto finančního produktu. Zde je premiantem spořicí účet Trinity Bank se sazbou 5,68 procenta ročně s garancí až do konce roku 2023. „Jde o naši nejdelší garanci sazby. Pro klienty je tato garance výnosu velmi zajímavá, protože jim umožňuje i v čase nejistoty zachovat si jistotu vysoké sazby a zhodnocení úspor v celém letošním roce,“ hodnotí Benda.
Bilanční suma banky ke konci roku 2022 dosáhla 64 miliard korun a oproti roku 2021 narostla o 27 miliard. Výše regulatorního kapitálu činila čtyři miliardy, celkový kapitálový poměr dosáhl 22,2 procenta.
Nadále platí, že akcionářská struktura Trinity Bank zahrnuje téměř devět tisíc drobných českých akcionářů. Největší podíl v Trinity Bank vlastní zlínský podnikatel Radomír Lapčík, který je zároveň investorem byznysového portálu newstream.cz.
Trinity Bank navazuje na historii Moravského Peněžního Ústavu, který byl založen v roce 1996 ve Zlíně a patřil mezi největší spořitelní družstva v ČR. V roce 2018 získal bankovní licenci a od roku 2019 operuje na českém trhu pod obchodním jménem Trinity Bank.
My jsme od počátku skupinu stavěli konzervativně, díky tomu se nám krize podařilo zvládat velmi dobře, vypráví v pořadu Victory Club bankéř a finančník Radomír Lapčík. „Když ale krize nastane, šéf se musí postavit před tým a říct, že týmu věří a že krizi zvládneme,“ dodává Lapčík.
V krizi je nutná churchillovská síla, říká bankéř Radomír Lapčík
Newstream TV
Téměř zapomenutý bankovní produkt zažívá v posledním roce renesanci. Termínované vklady lákají Čechy na vyšší úrok, než jaký nabízejí spořicí účty.
Češi kvůli inflaci znovu objevují téměř zapomenutý bankovní produkt
Money
Zatímco jedna velká banka sazbu svého spořicího účtu v září snižuje téměř na půlku, při nesplnění podmínek na zvýhodněnou sazbu, jiná velká zase vyrazila atakovat šestiprocentní sazbu. Tu ostatně nabízí v Česku stále několik dalších bank. Složité hry s podmínkami pro výhodné úročení a na garance úrokové sazby tak pokračují. Podívejte se, které banky aktuálně nabízejí na spořicích účtech nejvyšší úrok.
Aktuální sazby zářijových spořicích účtů. Víme, kde vám dají nejlepší sazbu
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.