Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

PPF nakupovala v Maďarsku. Skupina investovala do telekomunikačních firem

PPF
ČTK
 ČTK

Skupina PPF koupila v Maďarsku podíly v několika společnostech, které působí v telekomunikacích. S odkazem na maďarská média to napsal server Hospodářské noviny. Cena transakcí není známa.

PPF koupila od státní společnosti Corvinus International Investment čtvrtinový podíl ve firmě Yettel Hungary a Yettel Real Estate Hungary. Získala rovněž od maďarského státu pětinový podíl v Cetin Hungary, která vlastní telekomunikační infrastrukturu, uvedly HN. O transakci informoval server Hungary Today.

„Transakce je v souladu s byznysovou strategií skupiny PPF v telekomunikačním odvětví v regionu střední a východní Evropy,“ napsal mluvčí skupiny Leoš Rousek.

InPost

PPF Renáty Kellnerové bude vozit balíky v Polsku

Skupina PPF už vlastní víc než pětinu polské obměny české Zásilkovny ale mnohem větší.

Přečíst článek

HN připomínají, že PPF před čtyřmi lety prodala podíly v Yettel Hungary (tehdy Telenor Hungary) a Yettel Real Estate Hungary (tehdy Telenor Real Estate) státní firmě Antenna Hungária. Nyní PPF podíly kupuje zpět.

Peníze na letiště

Maďarské ministerstvo pro ekonomický rozvoj kupní cenu nezveřejnilo. Příjmy z transakce chce Maďarsko použít na nákup budapešťského letiště. Transakci uskutečnila PPF přes nizozemskou TMT Hungary Holdco B.V.

Skupina PPF podniká ve 25 zemích. Investuje do řady odvětví, od finančních služeb přes telekomunikace, média, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva 40,1 miliardy eur a zaměstnává celosvětově 70 tisíc lidí.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme