Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Právníci zkrachovalé FTX „našli“ pět miliard dolarů. Bitcoin posiluje

Bitcoin, ilustrační foto
Pixabay
 ČTK

Cena bitcoinu se poprvé po měsíci dostala nad 18 tisíc dolarů (zhruba 402 tisíc korun), a je tak nejvýše za poslední měsíc. Podle serveru CNBC této nejznámější kryptoměně pomohlo, že se právníkům podařilo zajistit pět miliard dolarů (112 miliard korun), které patřily zkrachovalé kryptoměnové burze FTX.

Krátce před čtvetečním poldenem se bitcoin prodával zhruba za 18 200 dolarů (v přepočtu 406 600 korun), a za uplynulý den tak přidával přes čtyři procenta. Jeho cena je teď nejvyšší od loňského 14. prosince.

Zajištění pěti miliard dolarů podle právníků dává naději na výplatu vkladů klientů FTX. Listopadový bankrot druhé největší kryptoměnové burzy zasadil další ránu celému trhu s kryptoměnami.

Sam Bankman-Fried, zakladatel FTX

Pád kryptoburzy FTX povede k utužení pravidel pro bitcoin a spol.

Zhroucení impéria teprve třicetiletého Sama Bankmana-Frieda připravilo miliony lidí o nemalé finanční prostředky a pád kryptoburzy FTX s sebou stáhl stamiliony dolarů z celého trhu s kryptoměnami. Situaci zpovzdálí sledovaly významné instituce zejména v USA a Evropské unii, které nyní začnou dále tlačit na konečné určení pravidel pro kryptoaktiva, míní agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Zabřednutí v medvědím trhu

Právníci FTX ve středu uvedli, že našli přibližně pět miliard dolarů v likvidních prostředcích, včetně hotovosti a digitálních aktiv. Varovali ale, že prodej aktiv by mohl vést k výraznému tlaku na trh, což by srazilo jejich hodnotu.

„Bitcoin je už více než rok v sestupném trendu, což je na kryptoměnovém trhu standardní období medvědího trhu,“ řekl zástupce kryptoměnové burzy Luno Vijay Ayyar. Za medvědí se označuje trh, kde ceny sestoupí z maxima o 20 procent a dál se snižují.

„Za poslední rok jsme zaznamenali mnoho negativních událostí, a když se podíváme na reakci ceny na ně, obecně klesala čím dál méně – což naznačuje, že trh přijímá tyto zprávy docela dobře,” pokračoval. Trh může podle něj předpokládat, že to nejhorší v nynějším cyklu mají kryptoměny už za sebou.

Bitcoin ztrácí na hodnotě.

Až na konci dlouhé fronty. Kolaps kryptoburz ožebračil naivní investory

Drobní investoři, kteří vsadili na bitcoin a další kryptoměny, se po pádu velkých kryptoburz nemohou dostat ke svým penězům.  

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Donald Trump

Výnosy dluhopisů rostou. Sexy akcie i bitcoin se mohou dostat pod tlak

Přečíst článek
Doporučujeme