Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Problémy na londýnském Heathrow přetrvávají. Letiště prodlužuje limit na počet cestujících do října

Chaos na letišti v Heathrow (1. července 2022)
ČTK / AP
Petra Nehasilová
pej

Londýnské Heathrow nadále bojuje s nedostatkem personálu. Vedení letiště proto rozhodlo o prodloužení omezení počtu odbavených letů až do října, upozornila BBC. Jsme tímto rozhodnutím zklamáni, reagují aerolinky.

„Naší prioritou je zajistit všem cestujícím spolehlivé služby,“ uvedl obchodní ředitel letiště Ross Baker. K omezení počtu odbavených letů vedení letiště přistoupilo 12. července. Původně měl limit 100 tisíc lidí denně platit jen do 11. září.

„Omezení chceme zrušit co nejdříve. Můžeme to ale udělat až tehdy, kdy si budeme 100procentně jisti, že každý cestující dostane služby, na které má nárok,“ dodal Baker.

Letecké společnosti toto rozhodnutí rozporují s tím, že problémy s nedostatkem personálů se významně zlepšily. Mluvčí Virgin Galactic uvedl, že odbavovací společnost Cobalt Ground Solutions je téměř na plném personálním stavu z předcovidového roku 2019. 

Letiště v Hongkongu, ilustrační foto

Masový exodus Hongkongčanů pokračuje. Odhlašují se ze škol a vybírají penzijní fondy

Počet obyvatel Hongkongu se meziročně snížil o 1,6 procenta na přibližně 7,29 milionu, za poslední rok město opustilo více než 113 tisíc obyvatel. Jedná se o největší procentuální pokles za rok od počátku záznamů v roce 1961.

Přečíst článek

„Zákazníci aerolinek mají nárok na to, abychom dodrželi rezervace jejich letenek a my děláme vše proto, abychom minimalizovali narušení jejich cestovatelských plánů,“ uvedl zástupce Virgin Galactic.

V důsledku limitu na počet odbavených cestujících musela společnost British Airways pozastavit prodej letenek na krátké vzdálenosti.

„Prodloužení limitu do října sice na jedné straně může zabránit rušení letů na posledních chvíli, kterému jsme byli svědky minulý měsíc, na druhou stranu může vyvolat mezi cestujícími obavy, zda se jejich lety uskuteční,“ konstatoval novinář a publicista Guy Hobbs. Podle něj by proto jak Heathrow, tak i letecké společnosti měly co nejrychleji poskytnout zákazníkům bližší informace.

Omezení se dosud dotklo desítky tisíc cestujících. Podle letecké analytické společnosti Cirium vzrostl počet zrušení letů z Velké Británie na poslední chvíli v červnu 2022 ve srovnání s červnem 2019 o 188 procent.

Je ještě zábavnější než před pandemií, chválí Prahu The New York Times

Je ještě zábavnější než před pandemií, chválí Prahu The New York Times

Po dvouletých proticovidových omezeních a rapidním úbytku turistů se Praha změnila. Otevřela se více místním, zejména mladým lidem. Řada památek se dočkala opravy a otevřely se nové galerie v čele s Kunsthalle. Díky novým projektům, které byly spuštěny v letech 2020 a 2021, je město ještě zábavnější než dříve, vysekl poklonu českému hlavnímu městu prestižní deník The New York Times. A jaké jsou jeho tipy na nejzajímavější místa?

Přečíst článek

New Alamein

REPORTÁŽ: Na severu Egypta vzniká nová Dubaj. Tamní vláda hledá investory i v Česku

Až šedesát tisíc nových bytových jednotek, univerzita, opera a desítky kilometrů procházkových okruhů mají vzniknout do roku 2030 na egyptském pobřeží Středozemního moře. Poblíž míst, kde zuřila druhá světová válka, vzniká nové město. Developerský projekt New El Alamein City egyptské vlády chce přitáhnout pozornost zahraničních investorů.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme