Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Formule 1 nebude nikdy elektrická, prohlásil šéf prestižního projektu. Ale možná v ní přibydou ženy

Stefano Domenicali, šéf prestižní Formule 1
Stefano Guindani / Creative Commons / CC BY-SA 4.0
Dušan Kütner
duk

Celý svět se pomalu, ale jistě přesouvá od spalovacích motorů k elektromobilitě, jedna oáza pro milovníky benzínu zřejmě zůstane. Nový šéf prestižního podniku závodů Formule 1 a bývalý šéf automobilky Lamborghini Stefano Domenicali vidí budoucnost nejrychlejších automobilů i nadále bez elektrických pohonů, ale s novými motory, uvedla agentura Bloomberg. Cestou k ještě vyšší atraktivitě závodů je pak mimo jiné snaha vrátit po téměř půl století za volanty monopostů F1 ženy.

Formule 1 „nikdy nepřejde na elektřinu,“ řekl Stefano Domenicali, prezident a výkonný ředitel Formule 1 Group v rozhovoru, který v neděli zveřejnil italský list Il Sole 24 Ore. Aby F1 pomohla snížit emise ve světě, vyvíjí benzin s nulovými emisemi, který „by mohl být používán také letadly a plavidly“, řekl Domenicali. 

Politici zastávají dogmatický přístup, tvrdí Domenicali

Šéf automobilky Lamborghini (2016-2020) kritizoval politiky za to, že stanovují nemožné cíle energetického přechodu a že zastávají ideologický přístup k elektřině, která se stala „nesporným dogmatem“.  „Je možné dosáhnout nulových emisí bez výměny motorů za elektrické nebo vyřazení stávajících vozů," řekl Domenicali deníku.

Dobíjecího centrum pro elektromobily.

Je to definitivní. Po roce 2035 v EU nové auto na benzín či naftu nekoupíte

Evropský parlament v úterý definitivně schválil dohodu s členskými státy Evropské unie o nové normě o nulových emisích, která počítá s tím, že od roku 2035 má být v členských zemích prakticky nemožné si pořídit nový automobil na benzin či naftu.

Přečíst článek

Minulý týden přitom Evropský parlament podepsal dohodu dosaženou s členskými státy v loňském roce, podle níž mají výrobci automobilů dosáhnout cíle nulových emisí do roku 2035 a v tomto desetiletí snížili úrovně znečištění o 55 procent.

Návrat žen po půl století?

Formule 1, kterou v roce 2017 koupila americká Liberty Media Corp. za 4,4 miliardy dolarů, se také pod vedením Domenicaliho pustila do plánu rozšířit svou popularitu i geografický dosah, zejména v USA.

Jednou z cest, jak ještě více zatraktivnit závody Formule 1, je také snaha vrátit do řad pilotů monopostů ženy. V dlouhé historii Formule 1 se závodů Grand Prix totiž zúčastnilo pouhých pět žen, přičemž ta poslední – Lella Lombardiová – v roce 1976. Zdá se, že organizátoři F1 si uvědomili, že je čas mít na startovním roštu ženu, nebo dvě – letos proto zavádějí projekt Akademie F1, závodní série a tréninkového programu pro ženy, uvedl již dříve Bloomberg.

Stadion Khalifa v Dauhá

Zdeněk Pečený: Katar (ne)chce být jako Emiráty

Vždy když se zdá, že se Katar svým pojetím islámu přiblíží ke Spojeným arabským emirátům, jako by někdo dupl na brzdu nebo rovnou zařadil zpátečku.

Přečíst článek

Vládo, probuď se! Bez boomu dobíjecích stanice nebude elektromobilita, varují německé automobilky

Vládo, probuď se! Bez boomu dobíjecích stanice nebude elektromobilita, varují německé automobilky

Německé automobilky Volkswagen a Mercedes-Benz vyzývají německou vládu k větší podpoře výstavby dobíjecích stanic pro elektromobily. Rozvoj dobíjecí infrastruktury je podle nich potřebný k rychlejšímu přechodu od automobilů se spalovacími motory k elektromobilům.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme