Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Provozovatel Wikipedie dostal v Rusku další pokutu, nyní kvůli heslům o armádě

Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia dostal v Rusku další pokutu, tentokrát kvůli údajnému „šíření dezinformací” v heslech o ruské armádě.
ČTK

Provozovatel internetové encyklopedie Wikipedia dostal v Rusku další pokutu, tentokrát kvůli údajnému „šíření dezinformací” v heslech o ruské armádě. Soud rozhodl, že americká nezisková společnost Wikimedia má zaplatit dva miliony rublů (asi 600 tisíc korun korun), její zástupci zvažují odvolání, napsala agentura Reuters.

Rusko loni přijalo zákon, který prakticky zakazuje zveřejnění jiných než oficiálních informací o ruském vpádu na Ukrajinu a o působení ruských ozbrojených sil. Pokud jej někdo poruší, hrozí mu trest až 15 let vězení.

Ukrajinská ekonomika se po roce války hrabe z nejhoršího. Bez pomoci Západu to nezvládne

Šok, kterému ukrajinská ekonomika čelí od 24. února loňského roku, je enormní. Ze dne na den přišla země o možnost exportovat do velké části světa, řada firem se musela přeorientovat na válečnou ekonomiku. Ale Zelenského ekonomické kroky jsou natolik efektivní, že dosavadní účet za válku je výrazně lepší, než se dalo čekat. A chválí jej i Mezinárodní měnový fond. 

Přečíst článek

Wikimedia, která Wikipedii vlastní, dostala na základě rozsudku soudu pokutu dva miliony rublů i loni v listopadu. Tehdy šlo o dva články v ruštině, z nichž jeden nesl název Nenásilný odpor ukrajinského civilního obyvatelstva proti ruské invazi a druhý Hodnocení ruské invaze na Ukrajinu v roce 2022.

Rok ruské invaze na Ukrajinu v obrazech. Podívejte se:

Wikimedia nyní zvažuje, že se proti verdiktu odvolá. „V celé historii soudních jednání se Wikimedii podařilo po odvolání zvrátit rozsudek pouze jedinkrát,” komentoval šance na úspěch Stanislav Kozlovskij z ruské pobočky Wikimedie.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Soud v Jekatěrinburgu dnes uložil 12 let vězení za vlastizradu Xeniji Karelinové

Dvanáct let za vlastizradu. Karelinová míří do trestanecké kolonie, poslala peníze ukrajinské charitě

Přečíst článek
Doporučujeme