Kryptoměny se dočkaly podpory od Putina, cena bitcoinu roste | Newstream

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Putin podpořil kryptoměny jako legální platidlo. Cena bitcoinu roste

Bitcoin ilustrační foto
Pixabay

Ruský prezident Vladimír Putin naznačil toleranci ke kryptoměnám, které ve světě čelí rostoucímu zkoumání ze stran regulátorů z obav, že by mohly sloužit pro praní špinavých peněz a kriminální aktivity. Pokles obav z kroků státních úřadů proti kryptoměnám je v poslední době mimo jiné důvodem růstu ceny bitcoinu, který ve středu překročil hranici 58 tisíc dolarů, což je nejvíce od května.

„Kryptoměny mají právo na existenci a mohou být používány jako způsob platby,“ řekl Putin v rozhovoru pro CNBC, který Kreml zveřejnil na svých webových stránkách. Stále je ale podle něj příliš brzy hovořit o tom, že by digitální měny mohly být používány pro obchodování s ropou a dalšími komoditami, které tvoří páteř ruského exportu. 

Krypto jako zbraň

Rusko hledá podle agentury Bloomberg alternativy pro obchodování v dolarech od chvíle, kdy bylo postiženo mezinárodními sankcemi po ruské anexi Krymu. Putin obviňuje Spojené státy, že kryptoměny používají jako zbraň. Zastánci kryptoměn argumentují tím, že decentralizované měny by mohly nakonec nahradit legální měny vydávané centrálními bankami. 

William Rudolf Lobkowicz

NFT CryptoPunk nevlastním, to je drahé i na mě, říká mladý Lobkowicz

Je zástupcem nejmladší generace Lobkowiczů. William Rudolf vystudoval Harvard, má nesmírné charisma a vystupuje jako opravdový šlechtic. V rodině má na starosti digitální aktivity a uspořádal první velkou akci u nás věnovanou digitálnímu umění, neboli takzvaným NFT. „Investiční potenciál NFT pro mě není až tak podstatný. V tuto chvíli hlavně experimentujeme a objevujeme možnosti, které tato moderní forma nabízí, a řešíme, jak je budeme moci využívat pro uchování našich sbírek,” říká William Rudolf Lobkowicz v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

Centrální banka Ruska opakovaně varovala investory, že trh s kryptoměnami je extrémně kolísající a digitální měny nejsou pro platby na ruském trhu povoleny. Nicméně plošný zákaz jako v Číně vláda neplánuje, řekl ministr financí Alexej Mojsejev agentuře Interfax. Čína proti kryptoměnám ostře zakročila a zcela je zakázala v září.  

Bitcoin je nejdražší od května

Putinova vstřícnost ke kryptoměně přichází ve chvíli, kdy Washington zvažuje důkladně prozkoumat trh s kryptoměnami, což by mohlo vést k tomu, že administrativa prezidenta Joea Bidena by mohla začít tento trh regulovat.   

Tankování benzinu u čerpací stanice, ilustrační foto

Benzin i nafta v Česku dál prudce zdražují. Může za to plynová krize

Razantní růst cen pohonných hmot u českých čerpacích stanic pokračuje. Ceny nafty i benzinu jsou nejvyšší od roku 2014. Důvod? Zdražující ropa z části podpořená i plynovou krizí v Evropě.

Přečíst článek

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin přitom ve čtvrtek poprvé od května překonala 58 tisíc dolarů (zhruba 1,27 milionu korun).

Spekulanti podle agentury Bloomberg sázejí na to, že bitcoin bude útočit na své maximum z letošního dubna, kdy jeho cena dosáhla téměř 65 tisíc dolarů. Analytici zdůvodňují růst ceny bitcoinu řadou faktorů, například právě poklesem obav z kroků regulačních úřadů proti kryptoměnám.  

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Pád bitcoinu. Kryptoměna se tento týden dostala opět pod hranici 19 tisíc dolarů

Bitcoin opět pod 19 tisíci dolary. Inflace a zvyšování sazeb dál drtí „nezávislou“ měnu

Přečíst článek
Doporučujeme