RD Rýmařov vydává další dluhopisy. Slušelo by jim lepší ošetření rizik

Tradiční výrobce dřevostaveb RD Rýmařov před dvěma lety změnil majitele, vlastní jej insolvenční správce Lukáš Zrůst. Se spřízněnou skupinou Progresus vydává další dluhopisy. Novou emisi rozebírá Dluhopisář.cz.
Firma Progresus RD Rýmařov letos v červenci vydala dluhopisový program až do výše tří miliard korun. Podle serveru Dluhopisar.cz je tato firma nově vzniklou entitou právě pro účely vydání dluhopisů, nemá tedy žádnou ekonomiku. Výnos z dluhopisů má zajistit financování pro projekty skupiny Progresus a pro development RD Rýmařov, o které se emise opírá.
Skupina Progresus vznikla nedávno a vlastní ji napůl insolvenční správce Lukáš Zrůst a exšéf fondu Quant Lukáš Foral. Zrůst je zároveň stoprocentním majitelem RD Rýmařov. Takto jsou obě firmy propojeny, ovšem výrobu firmy RD Rýmařov podle schématu zveřejněného Dluhopisářem vlastní pouze Zrůst.
Dluhopisy vydávala firma RD Rýmařov už loni, konkrétně šlo o 19 emisí za celkem 324 milionů korun. Výsledky úpisu nezveřejnila. Aktuální dluhopisový program počítá se šesti emisemi se splatností od dvou do sedmi let a výnosy od 7,2 do 9,5 procenta ročně dle délky dluhopisu. Jedna z emisí je eurová. RD Rýmařov má aktuálně v běhu několik projektů, ovšem hospodářské výsledky za loňský rok ještě firma nezveřejnila.
Celou analýzu nového dluhopisového programu Progresus RD Rýmařov si přečtěte na odborném serveru Dluhopisář.cz.
Skupina Portiva, která je aktivní zejména v oblasti automobilového průmyslu a investuje do digitálních technologií, jež zajišťují prodej zánovních a ojetých vozů, má celkem jasnou vizi konsolidace automotive trhu s mezinárodním přesahem. Jejím dluhopisovým emisím by ale slušela účelovost tak, aby si investor mohl přesně vybrat projekt, kterému věří, podotýká ve své analýze Martin Dočekal z Dluhopisáře.
Atlas dluhopisů: Emisím skupiny Portiva by slušel podpis přísnějšího finančníka
Money
Trh s korporátními dluhopisy se vyčistil. Finanční poradci si vybírají a nechtějí špatné produkty prodávat. Rizikem je nákup dluhopisů po internetu. Slabé emitenty smete inflace, předpovídá analytik Martin Dočekal ze serveru Dluhopisář.cz.
Část dluhopisů zkrachuje, tragédie to ale není, říká dluhopisový analytik Martin Dočekal
Money
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.