Akcie Alibaby propadly. Investoři mají strach z dalších kroků Pekingu
Akcie internetového gigantu Alibaba klesly na rekordní minimum. Za čtvrteční seanci odepsaly 5,5 procenta. Trh zachvátily obavy, že Peking zvažuje další regulace technologických firem.
Index Hang Seng Tech, který sleduje největší technologické firmy kótované na burze v Hongkongu, včetně firem Tencent a Alibaba, se snížil o 2,9 procenta a klesl nejníže od svého uvedení v červenci 2020.
O 7,1 procenta se propadly akcie streamovací společnosti Kuaishou Technology, klesly na rekordní minimum popáté za sebou. Tencent smazal dřívější zisky a seanci uzavřel poklesem o 3,4 procenta. Výrazně oslabila internetová firma Meituan, jejíž akcie odepsaly 7,2 procenta. O 6,5 procenta se ve středu na americkém akciovém trhu snížila cena akcií čínské alternativní taxislužby Didi Global.
Covidová pandemie způsobila pětiletý skok do budoucnosti v prodejích na internetu, říká Samuel Huba z Shoptetu.Výbuch na webu. Při covidu začali online nakupovat i senioři, říká šéf Shoptetu
Money
Přísnější dozor
Zmíněným propadům akcií čínských technologických firem předcházelo oznámení Pekingu, že se bude zabývat právy řidičů, kteří pracují pro internetové společnosti. Čína také hodlá zvýšit dohled nad odvětvím živého streamování. Náladu na trhu zhoršilo varování Tencentu před dalšími regulacemi. Společnost nevylučuje zásadní změny v tom, jak mohou firmy používat data pro reklamu.
Po nedávných regulačních zásazích Pekingu v technologickém sektoru ztratily čínské podniky obchodované na světových burzách přibližně jeden bilion dolarů (21,8 bilionu korun) tržní hodnoty. Regulace se rychle rozšířila z antimonopolních opatření a oblasti internetového obchodu do sektoru doučování, zabezpečení dat a internetového obsahu.
Tržby i zisky luxusních značek rostou, a to nejen ve srovnání s tragickým rokem 2020, ale i s předpandemickou realitou roku 2019. Novinkou je růst domácí poptávky a dynamicky se rozvíjející prodej přes internet.Luxusu se daří. Evropa ale ztrácí kvůli nedostatku turistů
Leaders
Alexis Ohanian a Steve Huffman v roce 2005 pootočili směřování dějin. A dotklo se to i světa akcií.Změnili internet a teď jsou z nich boháči. Kdo stojí za sítí Reddit?
Leaders
>>>>>> Další zprávy o technologických firmách čtěte zde. <<<<<<
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.