Reklamy ve finále Super Bowlu trhnuly rekord. I díky těhotné Rihanně

Cena půlminutového reklamního spotu na letošním finále ligy amerického fotbalu Super Bowl se vyšplhala na rekordních sedm milionů dolarů (více než 155 milionů korun), informují americká média. Televizní společnost Fox uvedla, že za reklamu na této akci vybrala na tržbách rekordních zhruba 600 milionů dolarů. Finále se konalo v neděli.
Mezi inzerujícími podniky letos chyběly firmy z odvětví kryptoměn. Sponzorství vystoupení pak v poločase po firmě Pepsi převzala společnost Apple.
Nejvyšší příjmy měl v sezoně 2021/22 Manchester City. Nejvíc si polepšil Liverpool. Více než polovina nejbohatších klubů na světě hraje Premier League – v top 20 je jich hned jedenáct (viz tabulka pod článkem). Je to poprvé, kdy je v žebříčku fotbalových boháčů sestavovaném společností Deloitte více než polovina klubů ze stejné ligy.
Nejbohatším klubem je Manchester City, největším skokanem Liverpool. Žebříčku dominuje Premier League
Zprávy z firem
Velkými inzerenty byly mimo jiné značky alkoholu, například největší světový pivovar Anheuser-Busch, dále Heineken či francouzský výrobce koňaku Rémy Martin. Nechyběly reklamy na balené potraviny jako Doritos nebo M&M's. Zastoupena byla i filmová studia, streamovací služby, automobilky či technologické společnosti.
Letos mezi inzerenty chyběly kryptoměnové firmy
Na letošním Super Bowlu však v porovnání s loňskem chyběly firmy z odvětví kryptoměn a digitálních aktiv. Loni si reklamu za miliony dolarů na finále NFL nakoupila čtveřice firem z tohoto odvětví. Po krachu americké kryptoměnové burzy FTX loni v listopadu a následujícím obvinění jejího zakladatele z trestných činů, mimo jiné z podvodu na investorech, však smlouvy na reklamy se společnostmi z tohoto segmentu padly.
Federální žalobci zabavili 700 milionů dolarů (15,5 miliardy korun) v aktivech napojených na bývalého šéfa zkrachovalé kryptoburzy FTX Sama Bankmana-Frieda. Z toho převážnou většinu tvoří akcie Robinhood, které Bankman-Fried měl údajně nakoupit za peníze uživatelů FTX, informuje server CNBC. Americké úřady případ označují za jeden z největších podvodů v historii USA.
Federální žalobci zabavili 700 milionů dolarů napojených na Bankmana-Frieda
Leaders
S FTX byl spojen i hvězdný quarterback Tom Brady. Ten se svou bývalou ženou, brazilskou modelkou Gisele Bündchenovou, do firmy investoval přes 84 milionů dolarů. Pětačtyřicetiletý rozehrávač na začátku měsíce oznámil po 23. sezoně a zisku sedmi titulů odchod do sportovního důchodu. Brady společnost FTX také zaštítil loni v reklamě spolu s dalšími celebritami, jako byl baseballista David Ortiz nebo herec a producent Larry David.
Co se týče vystoupení v poločase, poprvé za desetiletí jej nesponzoroval nápojový gigant Pepsi. Štafetu převzala technologická společnost Apple, která s NFL uzavřela pětiletou smlouvu. Letos před diváky v pauze vystoupila superstar popu a stylu R&B Rihanna. Zástupci této barbadosko-americké zpěvačky po vystoupení oznámili, že je opět těhotná.
Zpěvačka Rihanna nedobývá jen žebříček hitparád, novou metou se jí stane také burzovní parket. Chce na něj vyslat svoji značku spodního prádla Savage X Fenty. Podle zdrojů agentury Bloomberg se ve věci radí s poradenskými špičkami. Veřejná nabídka akcií by firmu mohla ohodnotit až na tři miliardy dolarů.
Rihanna buduje miliardový byznys mimo hudbu. Svoji módní značku chce dostat na burzu
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.