Revolut dočasně pozastaví aktivity s kryptoměnami v USA. Obtížné rozhodnutí, tvrdí firma
Britská finančně technologická společnost Revolut ve Spojených státech pozastaví své aktivity s kryptoměnami. Důvodem je nejistota ohledně regulace kryptoměn v zemi, uvedl server CoinDesk. Zákazníků Revolutu mimo Spojené státy se tento krok netýká. Rozhodnutí tak ovlivní necelé jedno procento klientů Revolutu, kteří obchodují s kryptoměnami.
Podle dopisu, který firma zaslala klientům, nebudou moci američtí zákazníci od 2. září nakupovat kryptoměny prostřednictvím platformy Revolut. Budou moci ale ještě 30 dní pokračovat v jejich prodeji. Od 3. října pak bude přístup ke kryptoměnám zcela zakázán.
Platforma uvedla, že spolu se svým americkým bankovním partnerem přijala toto rozhodnutí kvůli vývoji regulačního prostředí v zemi. Regulátoři v čele s americkou Komisí pro cenné papíry a burzy se zaměřují na kryptoměny a cílí na platformy, jako je Coinbase a Binance, a také na řadu jednotlivých tokenů. Tvrdí, že porušují federální zákony.
Generální ředitel společnosti OpenAI Sam Altman spustil projekt kryptoměny Worldcoin. Přístupový účet nazvaný World ID může zájemce získat pouze po registraci a následném ověření skenem své oční duhovky. Firma tak chce pohlídat, že členy budou jen skuteční lidé, uvedla agentura Reuters.Sam Altman, otec ChatGPT s umělou inteligencí, spustil novou kryptoměnu worldcoin
Zprávy z firem
Revolut sídlí v Londýně a má po celém světě zhruba 25 milionů zákazníků. Nabízí řadu služeb v oblasti kryptoměn, včetně obchodování a takzvaného stakingu, a to v různých jurisdikcích, především evropských.
„Revolut aktivně hledá alternativní způsoby poskytování přístupu ke kryptoměnovým produktům a my doufáme, že v budoucnu opět budeme nabízet kryptoměnové služby i v USA," uvedl mluvčí. Rozhodnutí pozastavit aktivity s kryptoměnami v USA platforma označila za obtížné.
Firma Revolut vznikla v roce 2015. Nemá fyzické pobočky, nabízí digitální bankovnictví, převody peněz a obchodování s kryptoměnami a s akciemi prostřednictvím jediné aplikace.
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.