Revolut dočasně pozastaví aktivity s kryptoměnami v USA. Obtížné rozhodnutí, tvrdí firma

Britská finančně technologická společnost Revolut ve Spojených státech pozastaví své aktivity s kryptoměnami. Důvodem je nejistota ohledně regulace kryptoměn v zemi, uvedl server CoinDesk. Zákazníků Revolutu mimo Spojené státy se tento krok netýká. Rozhodnutí tak ovlivní necelé jedno procento klientů Revolutu, kteří obchodují s kryptoměnami.
Podle dopisu, který firma zaslala klientům, nebudou moci američtí zákazníci od 2. září nakupovat kryptoměny prostřednictvím platformy Revolut. Budou moci ale ještě 30 dní pokračovat v jejich prodeji. Od 3. října pak bude přístup ke kryptoměnám zcela zakázán.
Platforma uvedla, že spolu se svým americkým bankovním partnerem přijala toto rozhodnutí kvůli vývoji regulačního prostředí v zemi. Regulátoři v čele s americkou Komisí pro cenné papíry a burzy se zaměřují na kryptoměny a cílí na platformy, jako je Coinbase a Binance, a také na řadu jednotlivých tokenů. Tvrdí, že porušují federální zákony.
Generální ředitel společnosti OpenAI Sam Altman spustil projekt kryptoměny Worldcoin. Přístupový účet nazvaný World ID může zájemce získat pouze po registraci a následném ověření skenem své oční duhovky. Firma tak chce pohlídat, že členy budou jen skuteční lidé, uvedla agentura Reuters.
Sam Altman, otec ChatGPT s umělou inteligencí, spustil novou kryptoměnu worldcoin
Zprávy z firem
Revolut sídlí v Londýně a má po celém světě zhruba 25 milionů zákazníků. Nabízí řadu služeb v oblasti kryptoměn, včetně obchodování a takzvaného stakingu, a to v různých jurisdikcích, především evropských.
„Revolut aktivně hledá alternativní způsoby poskytování přístupu ke kryptoměnovým produktům a my doufáme, že v budoucnu opět budeme nabízet kryptoměnové služby i v USA," uvedl mluvčí. Rozhodnutí pozastavit aktivity s kryptoměnami v USA platforma označila za obtížné.
Firma Revolut vznikla v roce 2015. Nemá fyzické pobočky, nabízí digitální bankovnictví, převody peněz a obchodování s kryptoměnami a s akciemi prostřednictvím jediné aplikace.
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.