Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Revolut je o krok blíž získání bankovní licence v Británii

Revolut, ilustrační foto
iStock
 ČTK

Britská fintechová společnost Revolut se se svým investorem SoftBank dohodla na zjednodušení vlastnické struktury. Je tak blíže získání dlouho odkládané bankovní licence na svém domácím trhu, píše s odkazem na tři osoby obeznámené se situací deník Financial Times (FT).

List FT uvádí, že Revolut a SoftBank vedly několikaměsíční jednání, přičemž japonský investor požadoval řádnou kompenzaci za to, že se vzdá své prioritní třídy akcií. Nejhodnotnější britský fintech může získat britskou bankovní licenci pouze v případě, že se zbaví prioritních akcií v držení investorů včetně SoftBank.

Podle zprávy deníku britská centrální banka Revolutu nařídila, aby svých šest tříd akcií sloučil do jedné. Byla to podmínka pro udělení plné licence, o kterou společnost poprvé požádala před více než dvěma a půl lety.

Virtuální karta

Jak ušetřit v zahraničí? Neplatit kartou české banky

Kdo nechce při letní dovolené v zahraničí dotovat české banky, měl by zvážit služby některé z fintech společností, anebo si před odjezdem cizí měnu nakoupit ve směnárně.

Přečíst článek

30 milionů zákazníků

Zásadní dohoda uzavřená minulý týden nezahrnuje žádnou novou emisi zvláštních akcií pro SoftBank, ani nebude mít finanční dopad na společnost, uvádí FT. Podle zprávy také další investoři, jako například Tiger Global Management, společnost rizikového kapitálu TCV, Balderton Capital a Ribbit Capital, buď souhlasili s převodem svých akcií do jedné třídy, nebo o tom vedou závěrečná jednání.

Společnost Revolut uplatnila v roce 2021 speciální bankovní licenci v České republice. Tato licence umožňuje firmě Revolut Bank poskytovat omezené bankovní služby prostřednictvím aplikace Revolut spolu s řadou finančních služeb a produktů, které poskytují jiné firmy z Revolut Group.

Společnost nemá fyzické pobočky. Nabízí digitální bankovnictví, převody peněz a obchodování s kryptoměnami a s akciemi prostřednictvím jediné aplikace. Po celém světě má nyní více než 30 milionů zákazníků.

Revoluční rok pro Revolut. Poprvé se loni dostal do zisku

Revoluční rok pro Revolut. Poprvé se dostal do zisku

Britská finančně technologická společnost Revolut, která působí i v České republice, loni zvýšila tržby o 33 procent na více než 850 milionů liber (22,6 miliardy korun). Růst zaznamenala díky platbám, předplatnému a podnikatelským účtům, řekl agentuře Reuters finanční ředitel Mikko Salovaara. Dodal také, že Revolut se v roce 2021 dostal poprvé od svého založení v roce 2015 do zisku.

Přečíst článek

Bitcoin (ilustrační foto)

Revolut dočasně pozastaví aktivity s kryptoměnami v USA. Obtížné rozhodnutí, tvrdí firma

Britská finančně technologická společnost Revolut ve Spojených státech pozastaví své aktivity s kryptoměnami. Důvodem je nejistota ohledně regulace kryptoměn v zemi, uvedl server CoinDesk. Zákazníků Revolutu mimo Spojené státy se tento krok netýká. Rozhodnutí tak ovlivní necelé jedno procento klientů Revolutu, kteří obchodují s kryptoměnami.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Doporučujeme