Sázka na to, kdo vyhraje soud. I v Česku bude možné investovat do soudních sporů

Skupina Wood & Company nabídne klientům možnost investic do soudních sporů. Kapitál ve fondu, do kterého investoři peníze vloží, poskytne poškozené straně k financování nákladů soudního sporu. V případě úspěchu investor získá podíl na vymožené částce. Podle Wood & Company je to první možnost fondového investování do soudních sporů na českém trhu.
Produkt bude určený pouze pro kvalifikované investory s minimálním vkladem jednoho milionu korun nebo 125 000 eur. Minimální investiční horizont je pět let. „Výsledky soudních sporů nejsou obvykle ovlivněny makroekonomickými trendy, a nekorelují tak s výkony tradičních aktiv nebo nemovitostí, což může přispívat ke snížení volatility portfolia,” uvedl ředitel Wood & Company Miroslav Nosál.
Investice bude spravovat podfond Alpha z fondu kvalifikovaných investorů LitFin. Ten je aktivní v investování do soudních sporů v jiných evropských zemích, mimo jiné v minulosti financoval soudní spory s firmou Google nebo s karetními asociacemi Visa a Mastercard. Fond se zaměřuje na financování skupinových sporů, v nichž už poškození pouze prokazují výši způsobené škody, což podle investiční skupiny zvyšuje šanci na získání podílu na odškodném.
Průměrné výnosy realitních fondů kvalifikovaných investorů dosáhly loni téměř deseti procent. Nemovitostní fondy určené pro drobné střadatele, které jsou tedy regulovanější, vynesly v průměru 7,6 procenta. Vyplývá to z analýzy společnosti Freedom Financial Services.
Mohlo být i hůř. Realitní fondy kvalifikovaných investorů vynesly průměrně deset procent
Reality
Realitní fond české investiční skupiny Wood & Company letos plánuje rozšířit své portfolio o dvě kancelářské budovy ve Varšavě. Zástupci společnosti na setkání s médii v Praze uvedli, že by mělo jít o nákup odhadem za sto milionů eur, tedy asi 2,37 miliardy korun. O které budovy jde, nespecifikovali. Sdělili, že firma se nebrání ani investicím v českém hlavním městě, Praha je ale podle nich drahá.
Praha je drahá. Realitní fond Wood & Company vyrazil na nákupy do Varšavy
Reality
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.