Šéf španělské kriminálky měl doma schovánu půl miliardu v hotovosti

Šéf hospodářské kriminální policie v Madridu měl doma schovaných za zdí 20 milionů eur, což je zhruba půl miliardy korun. Vysokou částku v hotovosti vyšetřovatelé nalezli při domovní prohlídce, píší španělská média. Vysoce postavený policista čelí podezření, že několik let spolupracoval s pašeráky drog.
Při středeční policejní operaci byl zadržen společně s šéfem hospodářské kriminální policie také jeho manželka, která rovněž pracuje na policii, a dalších 13 lidí. Podle zdrojů agentury EFE operaci souvisí se zabavením 13 tun kokainu ve městě Algeciras v říjnu. Podle médií se jednalo o největší množství kokainu, které se podařilo zabavit při jedné razii v dějinách Španělsku. Na trhu by zabavené množství drogy mohlo vygenerovat až 780 milionů eur (skoro 20 miliard korun).
Podle vyšetřovatelů vysoce postavený policista napomáhal a kryl pašování drogy v námořních kontejnerech z Latinské Ameriky. Podle agentury EFE policista dříve působil na protidrogovém oddělení.
Zabavení kokainu v Algeciras i zadržení policisty je podle tisku součástí protidrogového vyšetřování, které trvalo čtyři roky. Policisté vyšetřování začali prověřováním dovozce banánů v Alicante na jihu Španělska. Firma sice vyvíjela skutečnou legální obchodní aktivitu a dovážela banány z Ekvádoru, pozornost vyšetřovatelů však přitáhly nesoulady v jejím hospodaření.
Trumpovo vítězství slaví krom jiného několik mocných mužů vyrostlých v Silicon Valley. Hlavně přátelé a bývalí kolegové Elon Musk a Peter Thiel. Musk vsadil do Trumpa necelé tři miliardy korun a už teď vydělal 30 miliard dolarů.
Elon Musk dal na zvolení Trumpa v přepočtu tři miliardy. Vyplatilo se to jemu i kamarádovi
Leaders
Odvolací soud na Slovensku uznal bývalého slovenského prezidenta Andreje Kisku vinným z daňového podvodu.
Bývalý slovenský prezident Kiska dostal roční podmínku za daňový podvod
Politika
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.