Síť X začala vyplácet uživatelům peníze za imprese. Lukačovič dostal několik stovek dolarů, pošle je na charitu

Sociální síť X začala některým svým uživatelům vyplácet peníze za imprese. O této skutečnosti informoval na svém účtu zakladatel společnosti Seznam a český miliardář Ivo Lukačovič.
„Funguje to. Dostal jsem zaplaceno za imprese,“ uvedl Lukačovič prostřednictvím svého účtu. Síť X mu měla vyplatit lehce přes 407 dolarů, tedy více než devět tisíc korun. Lukačovič doplnil, že desetinásobek této částky věnuje na charitu. Jeden z přispěvatelů v diskuzi pod příspěvkem upozornil na fakt, že bude v Česku složité tyto transakce legálně danit.
[[Twitter status: https://twitter.com/ilblog/status/1697882593616695800?s=48&t=ScrLVaOOef4OnbQzkKAEcA]]
Sociální síť X takto odměňuje uživatele, kteří mají aktivovánu verzi premium. Pokud jde o společnosti, musí být ověřeny. Dále musí dosáhnout alespoň pěti milionů zobrazení u svých příspěvků za poslední tři měsíce a sledovat je musí alespoň 500 uživatelů sociální sítě X.
Majitelem sítě je Elon Musk, který za ni v říjnu loňského roku zaplatil zhruba 44 miliard dolarů, tedy asi bilion korun. Letos jaře převedl tuto on-line službu do nové společnosti X Corp.
Island se díky své levné elektřině z obnovitelných zdrojů stal útočištěm pro těžaře bitcoinů. Náklady na energii se jinde prudce zvyšují a ve Spojených státech a dalších zemích sílí i tlak regulátorů na kryptoměnové odvětví. Uvedla to agentura Bloomberg. Kromě dostatku levné energie je výhodou Islandu také jeho chladné klima, čehož využívají datová centra.
Island jako útočiště pro těžaře bitcoinu. Země je láká na levnou elektřinu
Money
Americká internetová společnost Meta Platforms zvažuje, že nabídne uživatelům v Evropské unii placené verze svých sociálních sítí Facebook a Instagram, které nebudou obsahovat reklamu. Informoval o tom list The New York Times s odvoláním na zdroje obeznámené s plány podniku. Firma tak podle zdrojů reaguje na regulační politiku EU omezující její praktiky při sběru osobních údajů.
Placený Facebook a Instagram pro EU? Meta přemýšlí o sociálních sítích bez reklam
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.