Světové aerolinky jsou ve větší ztrátě, než se předpokládalo
Globální letecký průmysl se pomalu zotavuje z dopadů pandemie covidu na cestování. Aktuální analýza Mezinárodní sdružení letecké dopravy IATA ale upozorňuje na to, že ztráty aerolinek budou letos vyšší, než se předpokládalo.
Data sdružení IATA, které zastupuje skoro 300 leteckých společností z celého světa a zajištují více než 80 procent dopravy, ukazují, že letošní ztráty dosáhnou kolem 52 miliard amerických dolarů. Dubnová prognóza přitom počítala se ztrátou ve výši 48 miliard dolarů.
Příští rok bude podle IATA pro provozovatele leteckých společností poněkud optimističtější. Předpovídá, že ztráty se sníží na úroveň 12 miliard dolarů.
„Zlomovým obdobím leteckých společností byl bezpochyby letošní červen a červenec, kdy došlo k postupnému oživení mezinárodní dopravy,“ konstatoval generální ředitel IATA Willie Walsh v Bostonu na výročním zasedání před týdnem. Rozhovor s ním přinesl server FlightGlobal. Walsh v něm za významný moment pro oživení označil také rozhodnutí Bidenovy administrativy o zrušení zákaz vstupu pro cizince.
Letecké společnosti po celém světě nepřestávají hromadit dluhy. Jejich výše už se přiblížila hranici 340 miliard dolarů. Díry v cash flow aerolinky lepí úvěry i emisí dluhopisů.Vysílené aerolinky lepí dluhy úvěry i bondy, pandemický vývoj jim nenahrává
Money
Oživení leteckého byznysu může zpomalit drahá ropa
Výkonnost leteckých společností a to, jakým způsobem budou schopny zalepit finanční ztráty se ale podle IATA bude lišit region od regionu. Nejrychleji se ze ztrát dostanou severoamerické aerolinky, a to i díky razantnímu oživení domácího cestování.
Na postupné oživování leteckého průmyslu v Americe i Evropě reagovaly i akcie aerolinek, které v září zaznamenaly meziroční nárůst. Jak ale upozorňuje zpráva IATA, oživení leteckého průmyslu může zpomalit nárůst cen ropy.
Loft v osmém patře zlínského mrakodrapu nemá téměř žádné zdi. Dvoupodlažní prostor dělí vložená struktura - bílá rampa. Loft ve zlínském mrakodrapu připomíná vesmírnou loď
Enjoy
V Silicon Valley založila dvě úspěšné firmy. Prodej jedné z nich jí a investorům vynesl 225 milionů dolarů. Teď Barbora Paldusová, americká vědkyně a podnikatelka s českými kořeny, svoje znalosti z vědy uplatňuje při vývoji a výrobě přírodní kosmetiky.Přišla s technologií na urychlení výroby vakcín. Teď vyvíjí kosmetiku
Leaders
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.