Svoboda pro dalších 12 milionů Číňanů. Epidemie v Šanghaji polevuje
V čínské finanční metropoli Šanghaji uvolnily místní úřady koronavirová opatření pro další čtyři miliony lidí, ve městě s 25 miliony obyvatel tak může domovy opustit už téměř 12 milionů lidí. Stále ale nesmí opustit svou čtvrť a zakázána mají velká shromáždění. Provoz obnovily i některé továrny ve městě.
Uvolnění souvisí se zlepšující se epidemickou situací, počty nově odhalených nákaz koronavirem v Šanghaji už několik dní klesají a dnes se poprvé za skoro týdny dostaly pod 20 tisíc.
Čína, kde byl virus SARS-CoV-2 na konci roku 2019 poprvé identifikován, hlásí relativně málo případů nákazy. Tamní úřady ale dál přistupují k epidemii s politikou nulové tolerance a nařizují přísné uzávěry.
Na ekonomice nejlidnatější země světa se podepisuje ruská invaze na Ukrajinu. Přitom právě Čína patří mezi státy, které nepřímo pomáhají ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, protože se nepřidaly k sankcím. Zároveň se Čína potýká s další vlnou koronaviru.Ani Číně se nedaří. Rozvolňuje pravidla pro banky, aby podpořila růst
Money
Největší čínské město se kvůli šíření koronaviru začalo uzavírat po částech už 28. března, na celou Šanghaj úřady uzávěru rozšířily 5. dubna. Lidé, kteří mají pozitivní test na koronavirus, ač nemají příznaky, musí do karanténních středisek.
Uzávěra Šanghaje má závažný dopad na ekonomickou aktivitu nejen v tomto městě. V Šanghaji působí mnoho zahraničních firem a je tam největší čínský přístav.
Nejenom válka na Ukrajině, ale i další vlna pandemie aktuálně svírající Čínu, se významně projeví na globální ekonomice, píše server CNBC.Čtvrtou vlnu covidu v Číně pocítíme už brzy, tvrdí ekonomové
Money
Rusko je v bankrotu, říká ratingová agentura Standard & Poor’s. To znamená, že Rusku nepůjčí ani Číňani, přičemž tento stav může trvat desetiletí a Rusům přinese bídu.Rusko bankrotuje. Putinovi nepůjčí už ani Číňané, na válku ale peníze mít bude
Money
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.