Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Svoboda pro dalších 12 milionů Číňanů. Epidemie v Šanghaji polevuje

Svoboda pro dalších 12 milionů Číňanů. Epidemie v Šanghaji polevuje
ČTK
 ČTK

V čínské finanční metropoli Šanghaji uvolnily místní úřady koronavirová opatření pro další čtyři miliony lidí, ve městě s 25 miliony obyvatel tak může domovy opustit už téměř 12 milionů lidí. Stále ale nesmí opustit svou čtvrť a zakázána mají velká shromáždění. Provoz obnovily i některé továrny ve městě.

Uvolnění souvisí se zlepšující se epidemickou situací, počty nově odhalených nákaz koronavirem v Šanghaji už několik dní klesají a dnes se poprvé za skoro týdny dostaly pod 20 tisíc.

Čína, kde byl virus SARS-CoV-2 na konci roku 2019 poprvé identifikován, hlásí relativně málo případů nákazy. Tamní úřady ale dál přistupují k epidemii s politikou nulové tolerance a nařizují přísné uzávěry.

Čínský supermarket

Ani Číně se nedaří. Rozvolňuje pravidla pro banky, aby podpořila růst

Na ekonomice nejlidnatější země světa se podepisuje ruská invaze na Ukrajinu. Přitom právě Čína patří mezi státy, které nepřímo pomáhají ruskému prezidentu Vladimiru Putinovi, protože se nepřidaly k sankcím. Zároveň se Čína potýká s další vlnou koronaviru.

Přečíst článek

Největší čínské město se kvůli šíření koronaviru začalo uzavírat po částech už 28. března, na celou Šanghaj úřady uzávěru rozšířily 5. dubna. Lidé, kteří mají pozitivní test na koronavirus, ač nemají příznaky, musí do karanténních středisek.

Uzávěra Šanghaje má závažný dopad na ekonomickou aktivitu nejen v tomto městě. V Šanghaji působí mnoho zahraničních firem a je tam největší čínský přístav. 

Čína lockdown pandemie

Čtvrtou vlnu covidu v Číně pocítíme už brzy, tvrdí ekonomové

Nejenom válka na Ukrajině, ale i další vlna pandemie aktuálně svírající Čínu, se významně projeví na globální ekonomice, píše server CNBC.

Přečíst článek

Ruský prezident Vladimir Putin

Rusko bankrotuje. Putinovi nepůjčí už ani Číňané, na válku ale peníze mít bude

Rusko je v bankrotu, říká ratingová agentura Standard & Poor’s. To znamená, že Rusku nepůjčí ani Číňani, přičemž tento stav může trvat desetiletí a Rusům přinese bídu.

Přečíst článek

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Související

Pracovníci továrny Foxconnu v čínském Šen-čenu vyrábějící zejména pro Apple

Čína kvůli stovkám případů covidu uzavřela desetimilionové město i s největší továrnou na iPhone na světě

Přečíst článek
Doporučujeme