Tarantino vydraží nezveřejněné scény z Pulp Fiction jako NFT
Do prudce se rozvíjejícího nového trhu s unikátními digitálními kopiemi neboli NFT vstoupila jedna z hvězd filmového průmyslu, oscarový režisér Quentin Tarantino. V aukci na online tržišti OpenSea nabídne sedm unikátních, dosud nezveřejněných scén z kultovního snímku z roku 1994 Pulp Fiction.
Každý digitální token bude mít „tajný“ obsah, který bude odhalitelný pouze majiteli tokenu. V Tarantinově případě to bude včetně nerozřezaných prvních ručně psaných scénářů filmu spolu s komentářem od oscarového filmaře. Takzvaná přední strana obálky NFT bude zobrazovat dříve neviděné záběry, zatímco komentář má odhalit tajemství filmu a jeho tvůrce, uvedla agentura Bloomberg.
[[Twitter status: https://twitter.com/TarantinoNFTs/status/1455520190750461955]]
Tarantinovy tokeny jsou postaveny na blockchainu zaměřeném na soukromí Secret Network a vývojářské společnosti SCRT Labs, která za ním stojí. „Jsem nadšený, že mohu fanouškům představit exkluzivní scény z Pulp Fiction,“ uvedl Tarantino. „Secret Network a Secret NFT poskytují zcela nový svět propojování fanoušků a umělců, jsem nadšený, že jsem toho součástí,“ dodal.
Podívejte se, jak Quentin Tarantino uvedl svůj vstup na NFT trh:
NFT tokeny jsou stále relativně novým konceptem a v poslední době prožívají raketovou popularitu. Umožňují držitelům umění a sběratelských předmětů vlastnit autorská díla prostřednictvím blockchainové databáze. Zároveň přiměly mnohé i velmi známé tvůrce k tomu se do nového trhu zapojit, aby udrželi zájem o svou tvorbu.
Do trendu se nedávno zapojila i prestižní aukční síň Sotheby's, která uskutečnila svou vůbec první dražbu NFT na své nové platformě Sotheby's Metaverse. Na prodej byly CryptoPunks i díla uznávaných tvůrců, jednou z prodávajících byla také Paris Hiltonová. Nejdráže se prodaly obrázky žáby Pepe a „nudící se opice“ – oba za více než tři a půl milionu dolarů.
>>>>>>Zajímáte se o alternativní investice? Čtěte zde<<<<<<
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.