Čína po dvoutýdenní covidové odstávce otevřela terminál přístavu Ning-po

V Číně se po dvou týdnech znovu otevřel kontejnerový terminál Mej-šan v přístavu Ning-po, který je druhým největším přístavem v Číně a třetím největším na světě.
Přístav byl uzavřen od 11. srpna, kdy byl jeden ze zaměstnanců testován pozitivně na covid-19, a jeho uzavření ještě více narušilo už tak napjatou kontejnerovou lodní přepravu v Asii, napsala agentura Bloomberg.
Přístavní úředník na tiskové konferenci uvedl, že terminál dnes začne s obnovováním běžných operací. Terminál Mej-šan se na celkové kapacitě přístavu podílí zhruba čtvrtinou.
Stále více se rozevírají nůžky mezi akciovými trhy USA a Evropy na jedné straně a asijskými na té druhé. Zatímco americké akciové indexy Dow Jones a S&P 500 uzavřely pondělní obchodování na nových rekordních maximech, asijské trhy za nimi stále více zaostávají,“ píše v komentáři Richard Bechník, investiční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.
Richard Bechník: Asijské akcie zaostávají navzdory dobrým výsledkům firem
Názory
Zvýšení vývozu do Evroupy a USA
Přeplnění a zpoždění na světových lodních trasách způsobené covidem-19 se letos zhoršilo, protože čínský vývoz kvůli rostoucí globální poptávce stoupl na nový rekord. Uzavření terminálu v přístavu Ning-po bylo již druhým uzavřením přístavu v Číně kvůli covidu-19 v letošním roce. Koncem května byl na měsíc uzavřen přístav Jen-tchien.
Poptávka po lodích a kontejnerech letos roste a firmy zvyšují vývoz do Evropy a USA. Dokonce i pouze omezené uzavření části přístavu se tak stává nákladné jak pro kupující, tak pro odesílatele. Přestože terminál Mej-šan byl uzavřen jen na několik týdnů, bude pravděpodobně nějakou dobu trvat, než se zmírní přetížení přístavu.
Přeprava kontejneru se zbožím ze Šanghaje do Los Angeles nyní stojí rekordních téměř 11 tisíc dolarů (přes 239 tisíc korun). Proti loňskému roku se cena zvýšila o více než 220 procent.
>>>>>> Více o daném tématu se dozvíte zde. <<<<<<
Úmrtí Charlieho Wattse, bubeníka The Rolling Stones má i svoji ekonomickou dimenzi.
Lukáš Kovanda: Úmrtí bubeníka Wattse ohrožuje výdělečnost turné Stounů
Money
Socialistický experiment s omezením dětí dovedl nejlidnatější zemi světa do ekonomických i společenských problémů. Povede se nové úpravě zvrátit stárnutí populace a další problémy?
Konec socialistického experimentu. Čína povolí i třetí dítě
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.