Trh s luxusními nemovitostmi v Dubaji táhnou bohatí Evropané

Poptávka po luxusních nemovitostech v Dubaji v prvním pololetí nebývale vzrostla, což vedlo i ke zvýšení cen.
Za poslední půl rok se v Dubaji prodalo rekordní množství rodinných domů. Počet transakcí se přiblížil dosud nejlepšímu roku 2013, upozornila agentura Bloomberg s tím, že nabídka, která převyšovala poptávku posledních osm let brzdila zvyšování cen.
Podle dat mezinárodní a realitní společnosti CBRE Group ceny rezidenčních nemovitostí stouply v průměru o 2,8 procenta. Nejde ale o razantní nárůst cen nemovitostí, ty jsou v průměru srovnatelné s těmi z předchozího pandemického roku. Vysoký je ale objem prodejů, které byly v prvním pololetí uzavřeny. Z dat společnosti CBRE vyplývá, že během prvních šesti měsíců letošního roku se jich uzavřelo oproti stejnému období loňského roku o téměř 70 procent víc, ve srovnání s prvním pololetím roku 2019 jde o nárůst téměř 50procentní.
Zájem je především o větší luxusní byty a domy.
Češi do Chorvatska nejezdí jen na dovolenou, ale i kupovat nemovitosti. Nejlevněji se tam dá pořídit byt za 1,5 milionu korun.
Češi na Jadranu. Jezdí tam na dovolenou i kupovat nemovitosti
Money
Trh s luxusními nemovistotmi v Dubaji živí bohatí Evropané
Trh s vilami oživili v Dubaji především bohatí Evropané, kteří v centru obchodu a cestovního ruchu Blízkého východu hledali útočiště před pandemií. Nejlidnatější město Spojených arabských emirátů totiž dostalo epidemii rychle pod kontrolu díky snadno dostupnému testování i očkování proti covidu.
Poptávka po větších domech a luxusních vilách je ale podle mezinárodní realitní společnosti Knight Frank celosvětovým trendem, což stejně jako v Dubaji vede ke skokovému až dvoucifernému nárustu cen za posledních pět let.
Víno, akcie a dluhopisy. Majetek ve fondech kvalifikovaných investorů roste rychleji než zbytek trhu.
Ve fondech "pro bohaté" už je 235 miliard
Money
Citelnému zdražení nemovitostí v Dubaji ale podle CBRE zatím brání dostatečná nabídka nemovitostí na trhu, i přestože od roku 2012 byl letos na trh uveden nejmenší počet dokončených domů, konkrétně 18 tisíc domů, s tím že do konce roku přibude do nabídky dalších asi 37 tisíc. Podle původních plánů ale mělo být dostaveno celkem 83 tisíc objektů.
„Kvůli tomu, že nabídka stále převyšuje poptávku se neočekává, že se ceny domů v rámci celé Dubaje razantně zvýší. Na to si ještě budeme chvíli počkat,“ uzavřel Taimur Khan, vedoucí analytik ve společnosti CBRE.
Tisíc let starý hrad v italském regionu Umbria, napůl cesty mezi Florencií a Římem, si v roce 1984 pořídil místní architekt a designér Benedikt Bolza. A od té doby starobylý objekt obývá a přestavuje, s maximálním respektem k historii.
Italský architekt z tisíc let starých ruin vytvořil luxusní hotel
Enjoy
Petr Kolář patří k nejžádanějším českým architektům současnosti, i miliardáři na něj stojí frontu. Staví hotelové resorty, vesnice, olympijské parky i rodinné domy. Označení „architekt miliardářů” se ale brání. „Kvalitní architektura jde dělat i s útlým rozpočtem, stavíme projekty i za milion,” říká Kolář v rozhovoru pro newstream.cz.
Architekt miliardářů Kolář: Luxus není zlatý kohoutek, ale dokonalá funkčnost
Leaders
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.