Trigema prodává první byty z miliardového projektu na Smíchově
Investiční skupina Trigema zahájila prodej prvních bytů z dlouho chystaného čtyřmiliardového projektu zlíchovského Lihovaru na pražském Smíchově.
Nový komplex, situovaný mezi ulicemi Nádražní a Strakonická, bude zahrnovat celkem 600 bytů a 4500 metrů čtverečních komerčních prostor.
Nyní probíhají v bývalém průmyslovém areálu archeologické práce, odvoz sutin a sanace historické budovy Varny.
Začít stavět plánuje Trigema během prvního kvartálu roku 2022. „Předpokládáme, že k nastěhování bude první etapa Lihovaru připravena v roce 2023,“ říká Marcel Soural, předseda představenstva investiční skupiny Trigema.
Na místě brownfieldu vznikne miliardová čtvrť
Architektonický návrh projektu Lihovar vytvořilo studio Black n’ Arch, které skupina Trigema vlastní společně s výtvarníkem Davidem Černým.
Kromě bydlení mají během první etapy vzniknout i komerční plochy s kavárnami, restauracemi a službami.
„V exteriérech areálu vzdáváme poctu industriální duši Smíchova, kterou podtrhneme autentickými předměty z dob minulých. „Vnitrobloky budou velmi netradičně protkány původními artefakty, které vnesou do celého areálu továrního ducha Smíchova,“ popisuje Soural s tím, že první etapu areálu bude tvořit soubor bytových domů s cihlovými fasádami.
Marcel Soural se letos poprvé dostal do žebříčku sta nejbohatších Čechů, který sestavuje časopis Forbes. Ten majetek jednoho z největších českých developerů odhadl na 2,6 miliardy korun. V klubu nejbohatších Čechů tak obsadil 97. místo. Po pádu Bohemia Energy Jiřího Písaříka je o příčku výše. První velký rozhovor po oznámení výsledků poskytl Soural pro newstream.cz. Lidé zapomněli, že peníze se vydělávají prací, říká miliardář Soural
Leaders
Součástí první fáze výstavby je i rekonstrukce historické a památkově chráněné budovy Varny, kde momentálně probíhá sanace. Ta se promění v pětipatrovou galerii s kavárnou. Komín, který je stejně jako zmiňovaná Varna kulturní památkou, má lákat na gastronomii.
Industriální kořeny v nové výstavbě
„Lihovar svým charakterem i celým svým konceptem vybízí k návratu k industriálním kořenům Smíchova, vzdává hold neobyčejnosti uvažování, originalitě a nezávislosti ducha a ve svém přesahu i životu samotnému, který chápe jako fascinující zážitek,“ popisuje dále Soural.
Na trhu fúzí a akvizic, tedy prodejů firem, je letos živo. Zájemců je dostatek, trh je prodávajících, říká šéf fúzí a akvizic KPMG Igor Mesenský. Hodně nakupují bohatí Češi skrze family office či fondy kvalifikovaných investorů. Atraktivní jsou výrobci stavebních materiálů, sklady a výrobní firmy. Chladnější zájem je o automotive, hotely a kancelářské budovy. Igor Mesenský: Trh přeje prodávajícím. S čímkoli vyjdeme, máme desítky zájemců
Money
Celým areálem povede linka historické železniční vlečky, která spojí jednotlivé části areálu. A lokální průmyslová tradice se otiskne i v budoucí podobě parteru tvořených z konstrukcí industriálních produktovodů, ze kterých bude vyrůstat zeleň.
Smíchov čeká v budoucnu hodně změn. Developerská společnost Sekyra Group u Knížecí začala s výstavbu projektu zvaného Smíchov City a současné vlakové nádraží se přemění na nový dopravní uzel Terminál Smíchov.
Již za několik dnů proběhne dražba známé italské vily, která se pyšní stropní freskou od Caravaggia. Cena římské vily Casina dell’Aurora se odhaduje na 471 milionů eur (asi 11,5 miliardy korun). V aukci, která se koná 18. ledna, se ale konečná cena zřejmě vyšplhá ještě výše. Mohlo by tak jít o nejdráže prodanou rezidenční nemovitost v historii. Část italské veřejnosti vystoupila proti jejímu prodeji a vyzývá premiéra k jejímu znárodnění. Vila v Římě bude nejdráž prodanou rezidenční nemovitostí. Petice tlačí na premiéra, aby prodej zarazil
Enjoy
Nízké provozní náklady a schopnost se rychle přizpůsobit přáním nabízí takzvané ghost kitchen, tedy virtuální restaurace. Podniky, ve kterých se vaří pouze jídla s sebou, nemají obsluhu ani místa k sezení, přibývají ve velkém po celém světě. I v Česku.Revoluce v gastronomii? Cloudové kuchyně přitahují milionové investice
Enjoy
PODZIMNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Jak se udržet v kondici a vytvářet dlouhodobou hodnotu? Snaha udržovat se v souladu s nároky doby je hlavní téma aktuálního magazínu Newstream CLUB, který nyní vychází, s podtitulem VYJEDNEJTE SI SVŮJ ŽIVOT.
Proč se vyjednávání stává jednou z hlavních dovedností pro budoucí úspěch, vysvětlí přední český vyjednavač a titulkový muž Radim Pařík.
Na otázku ‚Jak zůstat relevantní i v dalších letech?‘ odpovídají i další osobnosti byznysu, showbyznysu, ale také medicíny. Například vyhlášená pohybová lékařka Karolína Velebová, která se stará o řadu vrcholových sportovců včetně olympioniků. Dědička kávového impéria Christina Meinl ukazuje na historii legendární firmy, jak důležité bylo pro její přežití a dlouhodobý úspěch ochota radikálně se změnit a začít znovu téměř od nuly.
Partner Penta Investments Václav Jirků popisuje, jak důležitou roli bude hrát soukromý sektor ve zdravotní péči a sociálních službách.
O duševním zdraví, wellbeingu a o tom, jak jich dosahovat pomocí moderních technologií, hovoří Jiří Diblík, spolutvůrcem globálně úspěšné wellbeingové a mental health aplikace VOS Health.
Páté vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v prosinci.