Trinity Bank hlásí rekordní zisk, podělí se o něj s akcionáři

Trinity Bank se daří. Loni zvýšila zisk před zdaněním meziročně o 167 procent na 200 milionů korun, je to nejvíc v její dosavadní historii.
Trinity Bank překonává už tak ambiciózní cíle. Za loňský rok vykázala zisk před zdaněním v rekordní výši 200 milionů korun. To je meziročně o 167 procent více.
„V roce 2021 jsme navázali na dlouhodobou historii rostoucího trendu ziskovosti naší banky a překonali jsme naše ambiciózní plány. Zároveň na základě výsledků prvních měsíců roku 2022 mohu konstatovat, že v úspěších v oblasti růstu ziskovosti, bilanční sumy a počtu klientů pokračujeme i v tomto roce,“ uvádí Radomír Lapčík, zakladatel a předseda dozorčí rady Trinity Bank, který je zároveň investorem internetového deníku newstream.cz.
Bilanční suma banky ke konci roku dosáhla výše 37 miliard korun a meziročně vzrostla o více než 112 procent.
Na valné hromadě 29. dubna 2022 navrhla banka vyplatit akcionářům dividendu ve výši 167 milionů korun, což odpovídá mimořádnému zhodnocení 10 procent z výše základního kapitálu. Akcionářská struktura banky zahrnuje téměř devět tisíc drobných českých akcionářů.
V roce 2022 plánuje banka zisk na úrovni 300 milionů korun, což vytváří solidní základ pro další výplaty dividend v budoucnu. Za důležité pilíře považuje financování nemovitostí a developerských projektů a dlouhodobé nadstandardní zhodnocování finančních prostředků klientů na spořicích a vkladových účtech. Banka též plánuje rozšířit počet klientů nad 70 tisíc.
Trinity Bank (dříve Moravský peněžní ústav) je česká banka s 25letou historií. Zaměřuje se na privátní a korporátní bankovnictví. Soukromým osobám poskytuje zejména vkladové produkty, u podnikatelů a firem se specializuje na úvěrové produkty.
Výsledkům firmy obchodující s devizami pomáhá vyšší poptávka po zajištění.
Lapčíkova SAB Finance zvýšila za kvartál zisk na dvojnásobek
Money
Trinity Bank zvyšuje úročení vkladů u nižších částek do 400 tisíc korun na 4,08 procenta ročně. Vyšší částky úročí 3,68 procenty.
Trinity Bank zvyšuje úročení u nižších vkladů na 4,08 procenta ročně
Zprávy z firem
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.