Trinity Bank vyplácí dividendu. Výnos je 10 procent na akcii

Trinity Bank zahájila výplatu dividendy. Mezi akcionáře rozdělí přes 167 milionů korun, což představuje výnos 10 procent na akcii.
Loňský rok byl pro Trinity Bank, která patří mezi menší české bankovní domy, velmi úspěšný. Řádná valná hromada proto na konci dubna schválila na návrh představenstva vyplatit akcionářům dividendu 167,1 milionu korun.
„Díky nejúspěšnějším hospodářským výsledkům Trinity Bank za rok 2021 se podařilo vyplatit dividendu s mimořádným zhodnocením deset procent. Letošní rok pokračujeme v pozitivním růstu a očekáváme další navýšení našeho zisku, což vytváří základ pro výplaty dividend v budoucnu a zhodnocování investic našich akcionářů,” uvedl zakladatel Trinity Bank Radomír Lapčík, který je také investorem internetového deníku newstream.cz.
Trinity Bank se daří. Za první čtvrtletí jí stoupl meziročně zisk před zdaněním o 148 procent na 82,5 milionu korun. Banka oznámila, že se chystá otevřít další pobočky i navýšit počet klientů.
Trinity Bank útočí na pozici banky střední velikosti. Za rok ztrojnásobila počet klientů
Zprávy z firem
Trinity Bank vytvořila v roce 2021 zisk před zdaněním 200 milionů korun, což je o 167 procent více než předloni a nejvíce od vzniku banky v roce 1996. Do konce roku letošního roku banka plánuje dosáhnout zisku před zdaněním 500 milionů korun. Banka meziročně ztrojnásobila i počet klientů. Nyní obsluhuje více něž 80 tisíc klientů a do konce roku plánuje jejich počet dále zvýšit.
Akcionářská struktura Trinity Bank zahrnuje téměř 9000 drobných českých akcionářů. Banka, která loni oslavila 25 let od založení, byla dříve záložnou Moravský Peněžní Ústav. Společnost byla založená v roce 1996 ve Zlíně a patřila mezi největší spořitelní družstva v ČR. Bankovní licenci společnost dostala od České národní banky v polovině prosince 2018, následně se přejmenovala na Trinity Bank.
Miloš Zeman se v krátkém projevu pustil do hodnocení působení Jiřího Rusnoka a dalších členů ČNB v boji s inflací. Končící bankéři si od prezidenta republiky příliš dobré vysvědčení neodnesli. Také proto dva z nich končí, ačkoli nemuseli.
Stanislav Šulc: Zemanovo definitivní sbohem Jiřímu Rusnokovi
Názory
Koruna posiluje, trh se bál „holubičího náletu“, který se ale nekoná. Noví radní ČNB Zamrazilová, Kubelková a Frait jsou totiž hlavně pragmatici, dva z nich navíc trhům již dobře známí.
Lukáš Kovanda: Holubičí nálet se nekoná. Noví členové rady ČNB jsou hlavně pragmatici
Názory
JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ
Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.
Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?
Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.
Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.
A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.
Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.
Na další číslo se můžete těšit již v červnu.